Dievčatko († 3) zabil výbuch nafukovacej atrakcie. Matka kričala a plakala o pomoc

1195

Iba trojročné dievčatko zomrelo pri víkendovej tragédii v anglickom grófstve Norfolk. Malá Ava sa hrala na nafukovacej trampolíne, ktorá explodovala a výbuch dievčatko vymrštil asi 6 metrov do výšky. Dieťa bohužiaľ v nemocnici zraneniam podľahlo.

K tragédii došlo v nedeľu krátko pred poludním. Malá Ava bola na pláži v Gorlestone so svojou 25 ročnou mamičkou Chloe. Podľa svedkov nafukovacia atrakcia explodovala najskôr kvôli veľmi horúcemu počasiu. Dievčatko bola v osudnú chvíľu na trampolíne samo a výbuch ju vymrštil približne 6 metrov do výšky.

„Keď bolo to dievčatko vo vzduchu, nikto síce nemohol nič urobiť, ale ľudia aj napriek tomu hneď vyskočili, aby sa ju pokúsili chytiť. Bol to inštinkt,“ opísala svedkyňa. „Vystrelila ju to do vzduchu – snáď cez 6 metrov a potom dopadla do piesku. Matka s krikom pribehla a plakala a volala o pomoc,“ dodal ďalší očitý svedok. Dievčatko začal ihneď resuscitovať plavčík a po príjazde sanitky bola prevezená do nemocnice. Zraneniam ale bohužiaľ podľahla.

Policajti časť pláže, kde k incidentu došlo, uzavreli a vyšetrujú, prečo k nešťastiu došlo. Na pláži sa v osudný okamih pohybovalo veľké množstvo ľudí, ktorí si užívali teplého počasia, ktoré v Británii v posledných dňoch panuje.