Poriadny kus odvahy a hrdinstva predviedol muž v juhočínskom meste Ču-chaj, ktorý si všimol malého dieťaťa visiaceho za hlavu z okennej mreže. Su Tchien-wang neváhal a okamžite sa chlapčekovi vydal na pomoc. K dieťaťu v ťažkostiach vyšplhal a potom chlapca dvadsať minút podopieral, kým neprišli záchranári.

K nervydrávajúcemu incidentu došlo vo štvrtok 27. septembra v meste Ču-chaj na juhu Číny. Obyvatelia štvrte Doumen si všimli dvojročného chlapca, ktorý sa hral v bezpečnostnej mreži chrániaca okno na treťom poschodí bytového domu. Náhle sa stalo niečo strašné. Chlapček prepadol mrežovým otvorom a zostal visieť zakliesnený za hlavičku.

Všetci prítomní boli v šoku, pretože v byte nebol nikto, kto by chlapca mohol vytiahnuť späť. Avšak jeden zo svedkov menom Su Tchien-wang sa rozhodol k odvážnemu činu. Vyšplhal po mrežiach spodných okien až do tretieho poschodia, uchopil chlapčeka okolo pása a nadvihol ho, aby uvoľnil váhu pôsobiacu na jeho hlavu a krk.

Takto ho držal celých dvadsať minút, kým na miesto neprišli povolaní hasiči, ktorí vnikli do bytu a chlapca zachránili. Podarilo sa im mreže roztiahnuť natoľko, že boli schopní dvojročného chlapca vytiahnuť a bezpečne navrátiť jeho matke.

VIDEO: Africký prisťahovalec sa vyšplhal na 4 poschodie, aby zachránil 4 ročne dieťa visiace z balkóna

Pozornosť záchranárov sa potom obrátila k Su Tchien-wangovi, ktorý bez akéhokoľvek bezpečnostného vybavenia sa vyšplhal k oknu a ktorému samotnému hrozilo, že sa zrúti z výšky troch poschodí. Jeden z hasičov mu za zápästie uviazal lano, vďaka čomu mohol bezpečne zlaniť späť na zem.

Ukázalo sa, že Su slúžil v čínskej armáde. Po incidente podal na polícii svoju výpoveď a pokojne odišiel z miesta nehody, hoci ho ostatní svedkovia opakovane vychvaľovali. „V čase pomoci som o ničom moc nepremýšľal. Iba som chcel zachrániť život malého dieťaťa,“ povedal Su, ktorý podľa zdrojov v súčasnosti pracuje pre miestne tabakovú spoločnosť.