Favorit z Helsínk pred 10tisícovou návštevou porazil Slovan

971

Slovan hral v nedeľu i napriek prehre dobrý zápas s tretím tímom Západnej konferencii. Je na škodu, že sa im nepodarilo premeniť ani jednu šancu. Najbližšie ku streleniu bol v 51. minúte Jeglič keď trafil konštrukciu brány. Bratislavčania už ôsmykrát v sezóne vyšli strelecky naprázdno a zostávajú na desiatom mieste tabuľky Západnej konferencie so ziskom 23 bodov.

Prvý gól padol v 13 minúte. Čiliak strelu od modrej neudržal medzi betónmi a Manninem mu v bránkovisku spoza jeho chrbta poslal puk do siete

Druhý gól do Čiliakovej sieti padol v 32 minúte pri presilovke domácich o dvoch hráčov, opäť z hokejky Manninema. Vylúčenými boli Taffe za sekanie a Lunter za smolné vyhodenie puku na tribúnu.

Tretí gól z kategórie kurióznych, padol v 58 minúte do opustenej bránky, keď Alex Grand vyhadzoval bekhendom puk z tretiny cez celé klzisko oblúčikom do prázdnej bránky a bolo rozhodnuté. Pomer striel medzi žrde 37:22.

Slovan sa v najbližšom stretnutí predstaví doma v stredu 5. decembra o 18:30 proti Salavatu Julajev Ufa, v sobotu 8. decembra o 17:30 AK Bars Kazaň a v stredu 12. decembra o 18:30 Dinamo Riga

Jokerit Helsinki – HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Manninen (Ikonen, Stollery), 33. Manninen (O’Neill, Joensuu), 58. Grant. Rozhodovali: Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin (všetci Rus.), vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.179 divákov.

Jokerit Helsinki: Zapolski – Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen – Norman, Joensuu, O’Neill – Vesalainen, Jormakka, Manninen – Wärn, Moses, Platt – Niemi, Pihlström, Mäki – Ikonen

Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gelinas, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Bačik, Švarný – Červený, Sukeľ, Řepík – Lunter, Taffe, Liška – Rau, Chipchura, Jeglič – Sloboda, Hrnka, Baranov

O zápase po zápase

Vladimír Országh (hl. tréner): Myslím, že sme videli dobrý zápas, chlapci bojovali po celý jeho priebeh. Vypracovali sme si niekoľko šancí, no nedokázali sme z nich streliť gól a bez toho sa vyhrávať nedá. Rozhodujúci sa ukázal druhý zásah domácich v presilovej hre o dvoch hráčov po zbytočných fauloch.

Adam Jánošík: Podľa mňa sme nehrali zle, každý z nás dal do toho dnes všetko. V zápase sme nemali opäť presilovú hru, už hádam druhý zápas. V rovnovážnom počte sa presadzuje veľmi ťažko. Prehra mrzí, no chceme nadviazať na dobré veci zo zápasu a urobiť všetko pre výhry v domácom prostredí.

Michal Řepík: Mali sme dnes dostatok šancí, ktoré sme opäť nedokázali zužitkovať. Domáci sa naopak nedostávali do veľkých príležitostí, ale aj z mála vyťažili. Jokeritu druhý gól neuznali, no my sme urobili zbytočný faul plus so smolou vyhodili puk do hľadiska a v presilovke o dvoch hráčov bolo 2:0. V tretej tretine sme zápas mohli zdramatizovať, mali aj šance, no tlak už nebol veľký. Jokerit záver zvládol systémovo dobre a výsledok si postrážil .