Feťák napadol a znásilnil dievča (18) pri železničnej stanici. Jej priateľ ju v telefóne počul prosiť o pomoc

1268

Otrasný prípad znásilnenia riešil súd v Anglicku. Muž, ktorý priznal, že bol práve na ceste pre drogy, si pri železničnej stanici vyhliadol osemnásťročné dievča. Tá práve telefonovala so svojím priateľom a ešte ho stihla prosiť o pomoc, keď ju napadol tridsaťpäťročný agresor.

Kapil Dogra na súde svoje obvinenia popieral. Vzorka DNA a zábery bezpečnostných kamier ho ale usvedčili.

12. apríla napadol osemnásťročné dievča, ktorá išla večer z vlakovej stanice v meste Datchet v Anglicku. Zrovna telefonovala so svojím priateľom, keď ju Dogri napadol.
Do telefónu ešte stihla priateľovi povedať, aby zavolal políciu, a začala kričať, potom jej dal Dogra ruku cez ústa a vyhrážal sa, že ju dobodá. Odtiahol ju do neďalekého lesíka, kde ju brutálne znásilnil, a odišiel.

Dievča prežitú hrôzu nahlásila a po šiestich dňoch polícia Dogra vypátrala a zadržala. Na súde obvinenie do poslednej chvíle odmietal a len priznal, že prechádzal okolo stanice, keď si išiel kúpiť drogy, a dievča zazrel. Súd mu ale neuveril a vymeral mu trinásť rokov za mrežami.

„Obeť útoku bola po celú dobu vyšetrovania neuveriteľne statočná a ja pred ňou smekám, že sa tvárou v tvár postavila agresorovi. Snáď jej jeho uväznenie pomôže sa posunúť ďalej,“ okomentovala prípad Sara Harrisonová, vyšetrujúci detektív.

Brazíliou otriaslo brutálne znásilnenie, do ulíc vyšli tisíce ľudí