V Mexiku bol zastrelený Carlos Muñoz Portal († 37), člen produkčného tímu seriálu Narcos, ktorý dokumentuje príbeh narkobaróna Pabla Escobara († 44). Neprial si snáď niekto z okolia drogového bossa, aby seriál pokračoval?

Muñoz Portal vyberal zrovna v meste Temascalapa najvhodnejšie miesto pre natáčanie novej série dokumentu o kolumbijskom drogovom kartely. V okrajovej štvrti, kde sú podľa miestnych vraždy na dennom poriadku, ho niekto chladnokrvne zastrelil!

„Jeho telo bolo nájdené v aute na odľahlom mieste v meste Temascalapa s niekoľkými strelnými ranami. Okolnosti jeho smrti sú zatiaľ nejasné, vo vyľudnenej ulici neboli žiadni svedkovia,“ povedal k záhadnej vražde generálny tajomník mexického štátu Mexico, v ktorom sa Temascalapa nachádza. Okrem dokumentárneho seriálu Narcos sa Muñoz Portal podieľal aj na filmoch Resident Evil: Zánik, Rýchlo a zbesilo či na bondovke Spectre.

Kolumbijčan Pablo Escobar († 44) svojho času ovládal až 80 percent svetového trhu s kokaínom, vďaka čomu mal týždeň čo týždeň kasírovať neskutočných 420 miliónov dolárov. Forbes ho v rokoch 1987 až 1993 viedol v desiatke najbohatších ľudí sveta (najvyššie na 7. mieste).

Kultovej série Narcos: 27 miliónov divákov …

Ide o americko-kolumbijský kriminálny seriál točený v produkcii Netflix. Sugestívne mapuje vzostup a pád vládca drogového impéria Pabla Escobara († 44). Netflix od prvého septembra vysiela tretiu sériu, pričom každý z 10 dielov »zhltne« cez 27 miliónov divákov. Na ČSFD sa pýši skvelým hodnotením 94% ako tretí najlepší seriál histórie! Štvrtá rad sa potom plánuje na budúci rok s tým, že dej sa má sústrediť práve do Mexika.