Emily Locková (22) z Južného Walesu vyzerala na prvý pohľad ako normálna pokladnička z Lidlu, ktorá žije od výplaty k výplate. V skutočnosti ale žila dvojakým životom. Jej priateľ Mark Price (27) bol totiž dílerom kokaínu, ktorý si predajom drahej drogy zarábal v prepočte necelých 2,5 tisíc EUR týždenne.

Emily a Mark si radi užívali luxusu. Pred okolím vyzerali nenápadne. Ona robila v Lidli za kasou, on tvrdil, že pracuje ako živoriace robotník. Možno by im to prechádzalo i dlhšiu dobu, ale Emilka sa rada chválila luxusom z peňazí za drogy na Instagrame.

 A to bolo  chyba 

Polícia si všimla, že na sociálnej sieti sa Emily chváli kabelkami od Vivienne Westwood, slnečnými okuliarmi značky Gucci, topánkami Christian Louboutin a parfumami od Christiana Diora. Price si kúpil Audi RS4 v hodnote 60tisíc EUR. Na to by si ako robotník len tak nezarobil.

 

K tomu všetkému si Emily a Price dopriali okato drahé dovolenky v lokalitách ako Dubaj alebo Paríž. Keď polícia zatkla zamilovanú drogovú dvojicu, našla u nich 110 gramov kokaínu 83% čistoty a mnoho rastlín marihuany v hodnote necelých 15tisíc EUR. Emily najskôr tvrdila, že o drogách nevedela.

 

 Koniec  luxusu 

Na súde tvrdila, že si myslela, že jej priateľ pracuje ako robotník. Lenže tomu zástupcovia zákona neuverili a pokladnička musela ísť s pravdou von. Priznala, že vedela, že peniaze na jej účte pochádzajú z drog. Vyšetrovanie potom odhalilo, že Price ani ako robotník nepracoval.

Jeho práca bola čisto fiktívna, vymyslená a na úradoch zaregistrované ako zásterka. Súd sa nakoniec s dvojicou vôbec nemaznal. Price dostal 7 rokov natvrdo. Jeho partnerka vyfasovala 15 mesiacov odňatia slobody. Luxusu je tak nadobro koniec.