Zápas, ktorí predviedli hokejisti Slovana Bratislava a Admiralu Vladivostok držal v napätí hráčov, trénerov ale aj divákov do poslednej sekundy.
bez-nazvu-5
Víťazstvo v nedeľňajšom zápase KHL nad Admiralom Vladivostok 3:2 prišlo až  38 sekúnd pred koncom gólom Jeff Taffe. Slovan sa vďaka tomu posunuli na 10. miesto tabuľky Západnej konferencie a na ôsmu priečku zaručujúcu play-off strácajú osem bodov. Admiral Vladivostok, ktorý v aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal zo 47 zápasov 67 bodov.
1-0
Andrej Šťastný dal pekný gól na 1:0
Slovan nastúpil s dvomi nováčikmi Matúšom Sukeľom a Markom Halamom. prvý menovaný hneď prvú prihrávku dal na palicu súpera a Barry mal prvý zákrok. Bola to jeho jediná chybná prihrávka. Z kanadsko-americkou dvojicou v prvom útoku mu to sedelo. V druhej minúte sa zaskvel tretí útok ktorý bol v prvej tretine najnebezpečnejší Andrej Šťastný dal pekný gól. Tento útok si to zopakovali pri akciách v 8 a 10 min. Žiaľ už bez gólu.
1-2
Admiral sa dostal do vedenia, upravil na 1 :2

V druhej tretine sa Slovan od 22 min vytratil na dlhých 13 minút z ľadu. Inkasoval za ten čas dva góly a nevyužil tri presilovky. Obrad nastal až po peknej akcii Jonathana Cheechooa  a Jeffa Taffa ktorý dorážal strelu Cheechoo na vyrovnávací gól. Ostatných 5 min už hral Slovan svoju hru.

2-2-vyr-b
Jeff Taffe vyrovnal na 2:2

V tretej tretine prišiel na ľad znova nabudený Slovan na víťazstvo. V 43 minúte pri vlastnom oslabení pri vylúčenom Lušňákovi Slovanisti zavreli hostí v ich obrannom pásme Admiral ako by ani nehral presilovku. V tejto tretine mali domáci hernú prevahu, ktorú korunovali gólom 38 sekúnd pred koncom zápasu, keď sa už hráči aj diváci zmierili z predĺžením. Kanadsko-americká dvojica vyrobil víťaznú akciu, Taffe od pravého kruhu poslal puk na modrú, tam ho na bránku hostí spoza kruhu poslal Chipchura a Jeff Taffe pred bránkoviskom puk zblokoval za chrbát Nikitu Serebriakova.

3-2-b
38 sekúnd pred koncom Jeff Taffe dáva svoj druhý gól

Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 3. Šťastný (Surový), 35. Taffe (Cheechoo), 60. Taffe (Chipchura) – 26. Wright (Tkačjov, Sabolič), 30. Makarenko (Blum, Sigarjov). Rozhodovali: Ansons, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8681 divákov
bez-nazvu-4
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Ďaloga, Starosta, Bačík – Cheechoo, Taffe, Sukeľ – Jeglič, Halama, Nedorost – Chipchura, Surový, Šťastný – Hlinka, Lušňák, Skalický
bez-nazvu-6
Admiral Vladivostok: Serebrjakov – Bartulis, Blum, Volčenkov, Morrisonn, Zemčjonok, Gavrilenko, Kurašov – Sabolič, Wright, Tkačjov – Sigarjov, Jakovlev, Alexandrov – Žafjarov, Makarenko, Kazakov – Plotnikov, Sajustov, Gorškov
bez-nazvu-10

O zápase po zápase

Miloš Říha, tréner Slovana: „Súper bol lepší prvé dve tretiny, hral s väčším nasadením a lepšie korčuľoval. My sme sa po druhej tretine trochu porozprávali a chalani predviedli výkon z iného súdka. Viac chceli vyhrať. Som rád, že sme zvíťazili a máme tri body.”
Alexander Andrijevskij, tréner Admiralu: „Situácia v tabuľke je taká, že oba tímy potrebujú zbierať body. My sme v tretej tretine hrali veľmi zle a zápas sa otočil. Stratili sme koncentráciu. Gratulujem Slovanu k víťazstvu.”
Jeff Taffe, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: „Som rád, že sme rozhodli v riadnom čase a máme tri body. Sukeľa mám rád, páči sa mi ako hrá a ako sa pohybuje na ľade. Odohral dobrý zápas.”
Andrej Šťastný, útočník Slovana, autor prvého gólu: „Tréner nám vravel, že máme strieľať na bránku a dorážať. Dali sme z toho dva góly, musíme teda len plniť pokyny kouča. Škoda inkasovaných gólov, zbytočne sme súpera dostali na koňa. Zvládli sme to však a brankár Barry Brust nás podržal.”
Matúš Sukeľ, útočník Slovana: „Myslím si, že na prvý zápas to bolo dobré. Na ľade som sa cítil fajn a dobre sa mi korčuľovalo. Odohrali sme kvalitný zápas. Oproti extralige to bolo o niečo rýchlejšie, títo hráči riešia všetky situácie rýchlejšie. Som rád, že sme pri mojej premiére triumfovali.”