Divácky výborný zápas s veľkým napätím, v ktorom Slovan v 11 minúte prehrával gólom Lekomceva spoza bránky z ostrého uhla umiestnil strelu pod brvno poza Mazancov chrbát. Po strelenom góle si každé mužstvo zahralo po presilovke ale bez gólu. Slovan síce mal väčší počet striel na bránku ale bez úspechu. Strely na bránku 14:8
Druhátretina pokračuje v divácky ľúbivom hokeji. Slovanisti diktovali tempo zápasu a Jugra sa hlavne spoliehala na brejky. Do 39 min sa hralo bez vylúčení a zbytočného prerušovania hry rozhodcami. Domáci aj v tejto tretine mali miernu streleckú prevahu, vyrovnanie bolo na spadnutie. Brankár hostí patril k najlepším hráčom na ihrisku. V poslednej minúte boli vylúčený hráči na obidvoch stranách a dvadsať sedem sekúnd pred koncom tretiny si zahral Slovan presilovku 4 ku 3
Pomer striel na bránu 19:7

Tretia  tretina pokračovala v presilovke, ktorú využíva 47 sekunde Marek Viedenský z prihrávky Cam Barkera  a Lukáša Kašpara.  O necelé 4 minúty nato otáča zápas opäť Andrej Meszároš z prihrávky Radeka Smoleňáka a Colbyho Genowaya. Obrat vyzeral dokonalý, ale nasledoval gól z plejády hlúpych gólov od hráča ktorý si nakorčuľoval spoza brány a bolo vyrovnané.  S proti útoku ešte Viedenský nastrelil konštrukciu bránky.  Pomer striel na bránu 13:10
Predĺženie
Nasledovalo prvýkrát v tejto sezóne na Slovane predlženie, v ktorom už v 19 sekunde vylúčili Barkera. Slovan aj v oslabení ohrozil brankára hostí. Keď že nepadol gól nasledovali samostatné nájazd, ktoré túto sezónu išli prvýkrát v základe s 5 hráčmi. Slovanistom sa nepodarilo ani raz prekonať brankára chýbal im asi úspešný strelec nájazdov z minulých rokov, Jeglič. Nepochodili postupne Lukáš Kašpar, Michal Řepík, Juraj Mikúš a Radek Smoleňák.
V utorok 5.9.2017 o 19:30 príde na Slovan ďalší favorit, Avangard Omsk

HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 sn (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 41. Viedenský (Barker, Kašpar), 45. Meszároš (Smoleňák, Colby Genoway) – 11. Lekomcev (Varfolomejev, K. Majorov), 48. Iľjin (Valentenko)
Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Varfolomejev
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: T. Hrnka – Valentenko (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Vasiliev – Zacharenkov, Majtak (všetci Rus.), 7040 divákov
Slovan: Marek Mazanec – Barker, Meszároš, Després, Ebert, Švarný, Taimi, T. Voráček, Hedera – L. Kašpar, Viedenský, Buchtele – Smoleňák, Colby Genoway, Řepík – T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický – A. Šťastný, Sádecký, Ščerbatov

Jugra: Proskuriakov – Pereťagin, Ugoľnikov, Lekomcev, Šulakov, Štajnoch, Valentenko, Meľakov – Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov – Skačkov, D. Makarov, Pestuško – Savinainen, Kurianov, Koroľov – Kupcov, Iľjin, Panov

O zápase po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana:„Začiatok nebol dobrý, ale postupne sme si vytvorili veľký tlak. Chýbal nám dôraz v koncovke. Dostali sme dva góly spoza brány, to ma mrzí. Dnes sme stratili dva body.“

Igor Zacharkin, tréner Jugry:„Bol to pre nás ťažký zápas, ale napokon sme ho zvládli. Rozhodlo, že sme za stavu 2:1 nedostali ďalší gól.“

Andrej Meszároš, obranca Slovana:„Brankár súpera podal výborný výkon, dva góly z toľkých striel je málo. Veľmi vybiehal, videl všetky puky. Mali sme obetovať jedného hráča, ktorý by mu clonil. Musíme na tom popracovať.“
Marek Viedenský, útočník Slovana:„Dnes prehral lepší tím. Mali sme prevahu väčšinu zápasu, ale nedokázali sme skórovať. Chýbal nám tretí gól, ktorým by sme súpera zlomili. Naopak, dali náhodný gól. Ale aj potom sme mali dostatok šancí. Hokej je niekedy aj o šťastí. Môžete mať veľa šancí, ale súper dá z ojedinelej akcie gól,“