Amur Chabarovsk 24 01 2017
Slovan s Amur Chabarovsk predviedli krásny adrenalínový zážitok. Slovan natiahol svoju víťaznú šnúru na siedme víťazstvo. Prvý krát sa dostal na postupové miesto play-off, aj keď má o jeden zápas odohraný viac ako jeho najbližší konkurenti.
Bez názvu-1
V prvej tretine mal Slovan miernu prevahu, ktorú pretavil do vedúceho gólu v siedmej minúte, ktorý po delovke Sersena tečoval Taffe. V deviatej minúte mohol pridať ďalší gól z úniku Hlinka.
Slovan dáva prvý gól
Bez názvu-4 b
Na druhej strane bol najnebezpečnejší tretí útok Amuru, dvojčatá Ušeninovi s Li.  Slovan si zahral aj jednu presilovku, ktorú získal Chipchura.
Bez názvu-3
Domáci ju nielen dobre ubránili ale aj ohrozili Brusta. Po uplynutí presilovky mal Sersen blízko k druhému gólu ale bola z toho len nastrelená horná konštrukcia bránky.
Pomer striel na bránku 7 : 9
Bez názvu-7
V druhej tretine pokračovali  súperi vo vyrovnanej hre až do 28 minúty, keď hral Slovan svoju druhú presilovku. Paradoxne práve táto presilovka nakopla Amur ešte k lepšiemu výkonu. Už počas nej chytil Brust istý gól a behom nasledujúcich minút sa ešte niekoľko krát predviedol. Posledné sekundy pred prestávkou patrili Slovanu  keď Chipchura s Rosandičom mali blízko k tomu aby dali domácim gól do šatne.
Pomer striel na bránku v tejto tretine 13 : 5
Bez názvu-11
V adrenalínovej tretej tretine sa predviedol štvrtý útok mladíkov, z vlastnej obrannej polovice našiel Rosandić prihrávkou  Vopelka, ktorý prekonal fínskeho brankára Metsola a upravil stav na 0:2.
0 2
Vopelka dáva druhý gól zápasu
Vopelka
Autor gólu na 0:2
Tento gól neznížil snahu domácich zvrátiť výsledok, skôr naopak. Kontaktný gól padol v 50 minúte po akcii najnebezpečnejšieho útoku domácich, dvojčiat  Ušeninovich , keď Oleg Li dorážal puk za chrbát výborne chytajúceho Barryho Brusta.
Bez názvu-31
To bol posledný gól v stretnutí. Slovan si do tabuľky pripísal 3 body a nachádza sa na postupovom ôsmom mieste.
Bez názvu-12

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 50. Li (Vl. Ušenin, Kamalov) – 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandič, Švarný)
Rozhodovali: Bukin, Olenin – Nesterov, Černyšov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 7000 divákov
Zostavy:
Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Gorochov, Kondratěv, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič, Jelesin – Byvalcev, Litovčenko, T. Zohorna – Kuusela, Ramstedt, Kapustin – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, O. Li – Rudenkov, Krysanov, Nazarov.
Bez názvu-8
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Vopelka, Šiška, Petráš – Pätoprstý