HC Slovan s Neftechimik Nižnekamsk predviedli zápas plný obratov

1636

Bol to zápas plný zvratov, Slovan v ňom po prvý krát doma začal zápas víťazne. Hostia zápas otočili z 1:0 na1:3  Slovanistom sa zápas podarilo vyrovnať a preniesť ho do predĺženia, kde Neftechimik Nižnekamsk desať sekúnd pred koncom predĺženia uzavrel zápas víťazným gólom. Slovan tak získal z prehratého zápasu aspoň bod.

Prvá tretina začala pre Slovan sľubne už v druhej minúte mali hostia vylúčeného hráča Galomova čo o minútu potrestal Viedenský tečujúc strelu Meszároša od modrej. Po minúte prichádza vylúčenie Bačíka, domáci sa ešte ubránili. No prišla smutná 14 min. Hostia v nej behom 16 sekúnd obrátili skóre na 1:2. V 15 minúte rozhodcovia vylúčia Skalickeho na 5 min a do konca zápasu, vyzeralo že je po zápase. Slovanu ešte sedem sekúnd pred koncom tretiny pridali ďalšie dve minúty za vylúčeného Buchtelu.
Počet striel na bránku 12 : 11
Do druhej tretiny nastúpil Slovan oslabení o jedného hráča. Hostia síce sedem minút  presiloviek nevyužili, ale už v plnom počte nakoniec dostali tretí gól, tých sedem minút oslabenia urobili svoje. Tréner Řiha vymenil brankára. Prvý krát nastúpil do bránky Slovana Štěpánek. Do konca tretiny bola séria piatich vylúčených ale na skóre to už nič nezmenilo. Stav 1 : 3 nebol pre Slovan ružový.
Počet striel na bránku 8 : 10
Tretia tretina bola v znamení obratu zo strany Slovana, ktorý začal hrať aktívnejšie a nevzdal tento zápas. V 45 minúte dôraz priniesol úžitok,  Nick Ebert po prihrávke Viedenského a Smoleňáka upravuje stav stretnutia na 2:3. Elán slovanistov skrotili rozhodcovia dvoma vylúčeniami za sebou. V 55 minúte prišiel vyrovnávajúci gól Mareka Viedenského s prihrávky spoza bránky Lukáša Kašpara, Zaslúžené vyrovnanie poslalo zápas do predĺženia. S treťou tretinou boli už aj diváci spokojný.
Počet striel na bránku 14 : 15
Predĺženie ukončil 10 sekúnd pred koncom Kulikov keď z úniku prekonal Jakuba Štěpánka. Domáci tak získali do tabuľky aspoň bod.

O zápase po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: „Mal nás naštartovať prvý gól, ale potom sme urobili tri hrúbky. Hrali sme veľa oslabení, pozitívne je, že sme ich ustáli, ale opäť škoda poslednej chyby. Bod pre nás je však vzhľadom na priebeh hry spravodlivý.“
Andrej Nazarov, tréner Nižnekamska: „Bol to zaujímavý zápas, my sme v ňom chceli zvíťaziť. Nechýbali v ňom emócie, aj pre trénerov. Zvíťazili sme a tešíme sa domov.“
Marek Viedenský, autor dvoch gólov, útočník Slovana: „Opäť sme prespali prvú tretinu. Náš výkon sa potom zlepšil, ale mrzí ma gól v predĺžení. Moje body sú jedna vec, ale keď sa nevíťazí, sú pre mňa zbytočné.“
Patrik Bačík, obranca Slovana: „Škoda, že sme po vyrovnaní nedokázali rozhodnúť. Hral som po zranení, prvú tretinu som však nedohral, pretože ma bolel chrbát. Cez prestávku ma fyzioterapeuti dali do poriadku. Na prvý zápas to z mojej strany nebolo zlé.“
Lukáš Kašpar, útočník Slovana: „Inkasovali sme góly po obrovských chybách. Dostali sme sa neskôr aspoň na 3:3, ale opäť sme urobili hrubú chybu. Myslím si, že sme boli lepšie mužstvo. Získali sme osem bodov z pätnástich možných, to je málo.“

HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 4. Viedenský (Meszároš, Švarný), 45. Ebert (Viedenský, Smoleňák), 56. Viedenský (Kašpar, Smoleňák) – 14. Šiksatdarov, 14. Sexton (Sergejev, Nestrašil), 24. Rau (Sexton, Sergejev), 65. Kulikov (Sergejev).
Rozhodovali: Ansons (Lot.), Soin – Strelcov, Sysujev (všetci Rus.), vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Skalický 5+DKZ za vrazenie – Kulikov 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6780 divákov.
Slovan Bratislava: Mazanec (24. Štěpánek) – Ebert, Barker, Bačík, Meszároš, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera – Hecl, Viedenský, Kašpar – Řepík, Genoway, Smoleňák – Buchtele, Sádecký, Hrnka – Skalický, Mikúš, Šťastný
Neftechimik Nižnekamsk: Ježov – Sergejev, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzianov, Volgin, Fazylzianov – Rau, Nestrašil, Sexton – Avcin, Kulikov, Poriadin – Šixatdarov, Jakimov, Zdunov – Galimov, Arkalov, Chajrullin