Zápas sa odohral v neskutočnej atmosfére. Bolo to ako na rokovom koncerte, skvelé mužstvá ponúkli divákom aj prídavok v nastavenom čase a ako bonbónik navyše samostatné nájazdy, kde bol úspešný Jeglič a Musatov. Diváci aj hráči odchádzali spokojní i napriek strate jedného bodu.

Bez názvu-14

Mužstvo súpera potri k absolútnej špičke KHL. Domácim ide o veľa potrebujú každý bod. Hosťom o udržanie tretieho miesta v tabuľke.

Bez názvu-6

Hokej v prvej tretine mal vysoké tempo, Slovan mal miernu prevahu. V desiatej min vylúčili rozhodcovia hráča hostí Ľubuškina na dve minúty. Slovan presilovku zahral síce dobre, ale bez gólu, obrancovia Kunrádek a Sersen ohrozili bránku delovkami od modrej, ale brankára neprekvapili. V trinástej min. Jeglič pekným sólom sa snažil prekonať brankára, to isté si na druhej strane skúsil hráč hostí tiež bez úspechu. Hovorí sa nedáš dostaneš v 15 min dáva gól Hlinka z prihrávky Cheechoo. V 16 min sa zaskvel perfektným obranným zákrokom Starosta. V posledných sekundách mal na hokejke vyrovnanie Fín Kontrola. Pomer striel na bránu 7:4

Bez názvu-21

Druhá tretina začala väčšou aktivitou hostí. V 22 min zavreli domácich na dobré 3 minúty v ich obrannom pásme. Gól do bránky Slovana bol na spadnutie. Lokomotív Jaroslavľ v 31 min získal presilovku, ktorú domáci zahrali vynikajúco.  Po jej uplynutí rozhodcovia vylúčili Jegliča, našťastie po 15 sekundách aj hráča hostí Kanaďana Talbota. Po návrate Jegliča stačilo Slovanistom tých 15 sekúnd presilovky na strelenie druhého gólu z hokejky Jonathana  Cheechoo. Lokomotív Jaroslavľ v tejto tretine mal síce jednoznačne navrch aj strelami na bránku ale gól dali domáci na 2:0. Pomer striel na bránu v druhej tretine 4:15

Bez názvu-13

Bez názvu-11

V tretej tretine mal zase streleckú prevahu Slovan, ale góly strieľali hostia. V 54 minúte pri presilovke dáva prvý gól Brandon Kozun  a o dve minúty ten istý hráč pridal druhý gól a zápas bol vyrovnaný 2:2. Prvá päťka hostí v zložení Kanaďan Talbot, Američan Kozun, Fín Kontiola, Čech Nakládal a Rus Osipov dala obidva góly a bola aj na ľade pre obranu domácich najväčším nebezpečenstvom. Pomer striel na bránu v tretej tretine 10:5

Bez názvu-7

Predĺženie pokračovalo v dobrom hokeji, napätie sa dalo krájať nielen v obecenstve ale ako po celý zápas aj na ľade. Bola to výborná prezentácia hokeja.

Bez názvu-20

V samostatných nájazdoch zvíťazil HC Slovan Bratislava.
Žiga Jeglič prestrelil Sudnicina 1:0
Daniil Apalkov puk poslal na ochranné sklo 1:0
Jeff Taffe to skúsil pomedzi betóny, nevyšlo to 1:0
Brandon Kozun autor dvoch gólov to chcel na kľučku, Brust mu puk hokejkou vypichol 1:0
Rozhodujúci nájazd premenil IGOR MUSATOV.
Igor Musatov si položil Sudnicina na ľad a zakončil.

Rovnako skončil aj zápas 10.10. 2016 v Jaroslavľi, tiež víťazstvom Slovana 3:2 v predĺžení.

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Hlinka (Cheechoo), 36. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), rozh. nájazd: Jeglič – 54. Kozun (Nakládal), 56. Kozun (Pašnin, Kontiola).
Rozhodovali: Vasiljev, Sergejev – Palei, Sivov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Brust 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Luža, Starosta, Bačík – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Šťastný, Jeglič, Musatov – Chipchura, Lušňák, Skalický – Petráš, Šiška, Vopelka

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin – Nakládal, Osipov, Gavrikov, Ľubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot – Ilienko, Kraskovskij, Polunin – Galimov, Kartajev, Apalkov – Kadejkin, Loktionov, Lugin – Mosaľov

Slovanisti tak figurujú na desiatej priečke tabuľky a na konte majú 80 bodov, takisto deviate HK Soči má 80 bodov. Na postupovom ôsmom mieste je Jokerit Helsinki, ktorý má o dva body viac, no odohral o duel menej.

Zverenci trénera Miloša Říhu pokračujú v trojzápasovej domácej sérii vo štvrtok 2. februára o 19.00 h, keď privítajú Dinamo Moskva. O deň neskôr nastúpia proti Viťazu Podoľsk.