Hokej: Jurčo vďaka ďalším dvom gólom na čele produktivity Memorial Cupu

503

Sea Dogs si napriek prehre zahrajú vo finále prestížneho zámorského miniturnaja, keďže po troch zápasoch obsadili v tabuľke prvé miesto. Jurčo sa navyše s piatimi bodmi (4+1) usadil na čele produktivity.

Kootenay Ice – Saint John Sea Dogs 5:4 pp (0:0, 2:2, 2:2 – 1:0)
Góly: 34. Czerwonka, 36. King, 41. Ismond, 48. Fraser, 64. Fraser – 22. Tesink, 26. JURČO, 43. Gagné, 60. JURČO.

Sea Dogs sa po bezgólovej úvodnej tretine ujali vedenia 2:0, pričom o druhý gól sa postaral Jurčo. Mužstvo Kootenay Ice však troma gólmi otočilo skóre a ešte 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času viedli 4:3. Vtedy však Jurčo zaznamenal svoj druhý gól v zápase, keď sa puk odrazil do brány od jeho krku, no v následnom predĺžení boli úspešnejší hráči Kootenay Ice. „Trochu to bolí, no nie je to až také zlé. Bol to zrejme najčudnejší gól v mojej doterajšej kariére. Taký gól je jednoducho šťastný, nič viac sa k tomu nedá povedať,“ citovalo Jurča internetové vydanie Canadian Press, ktoré ohľadne netypického gólu prinieslo tiež reakciu trénera Sea Dogs Gerarda Gallanta: „Bola to nebezpečná situácia. V prvom momente som mal strach. Myslel som si, že ho puk zasiahol do tváre a mohol mu zlomiť čeľusť. Našťastie si to odniesol iba jeho krk z bočnej strany.“
Jurčovu streleckú potenciu a prínos pre tím nevnímajú len médiá, zámorskí pozorovatelia a skauti, ale pochvaľujú si ich aj jeho spoluhráči. „Tomáš je extrémne nadaný a ovláda mnoho trikov. Ovláda aj také, že do poslednej chvíle neviete, čo urobí. Je navyše veľmi rýchly a platný hráč pre celé mužstvo,“ skonštatoval Jonathan Huberdeau.
Memorial Cupu je záverečným turnajom víťazov troch súťaží pod hlavičkou Canadian Hockey League (CHL), ktorá zastrešuje juniorské ligy hráčov vo veku od 16 do 20 rokov. Okrem mužstva Mississauga St. Michael’s Majors, ktoré je organizátorom 93. ročníka turnaja, na ňom účinkujú Sea Dogs z Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL), Owen Sound Attack z Ontario Hockey League (OHL) a šampión Western Hockey League (WHL) Kootenay Ice. Finále je na programe 29. mája.