Hokejová dráma skončila pre Slovan bez bodov

890

Slovanu sa tak nepodarilo napodobiť zápas z piatka keď sa im to podarilo minútu pred koncom.

Prehrali s jedným z najlepších tímov Východnej konferencie Sibiru Novosibirsk 2:3, keď rozhodujúci gól inkasovali v 55 minúte počas vlastnej presilovky z hokejky Maxima Šalunova.

Verní išli s nimi až na Sibír

„Belasí“ v tabuľke Západnej konferencie zostávajú na postupovom ôsmom mieste so šesťbodovým náskokom pred Dinamom Minsk, bieloruský konkurent má však zápas k dobru a osem bodov pred Medveščákom Záhreb. Na siedmy Petrohrad strácajú 11 bodov.

Do zostavy Slovana sa po doliečení ľahšej virózy vrátil kanadský obranca Cam Barker, chýbal však zranený Patrik Luža a v siedmej minúte odstúpil Starosta.

Sibír sa dostal do vedenia už v 5. minúte, keď využil presilovku po góle Davida Ullströma pri vylúčení za nedovolené bránenie v podaní Kundrátka,.

V druhej tretine Slovan hral od začiatku presilovku, ktorú v priebehu 59 sekúnde využil Lukáš Kašpar a upravil stav na 1:1. O minútu na to dostal Belasých dostal do vedenia Andrej Šťastný 1:2.  Domáci vyrovnali v polovici stretnutia po individuálnej akcii Maxima Šalunova

Rušný hokej pokračoval aj v treťom dejstve, tímy však už tak neotvárali obrany, vedomí si, že jedna chyba by im mohla byť osudnou. V hre 4 na 4 zatlačil Slovan domácich v ich obrannom pásme, individuálnou akciou to najprv skúšal Nagy, vzápätí Barker vyslal na Saláka delovku, český brankár však vyrazil jeho pokus na ochrannú sieť. Hráči Sibiru odpovedali tlakom počas vylúčenia Kundrátka, Šalunov a Sannikov však stroskotali na Brustovi. Veľkú šancu na rozhodnutie zahodil v 52. min. Nedorost. V 54. min. trafil Šumakov do tváre Bartoviča a za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou putoval na trestnú lavicu. Hostia však presilovku nezvládli a sami v nej inkasovali, keď a v 55. minúte Šalunov spoza kruhov prestrelil Brusta´a dal svoj druhý gól na 3:2.
„Belasí“ v závere zamkli súpera, Kašpar to skúšal spoza bránky, dobrú príležitosť spálil Skalický. Slovanistom nepomohla k vyrovnaniu už ani power play bez brankára, ktorú ešte zvýraznilo vylúčenie Ignatoviča.

Sibír Novosibirsk – Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Ullström (Mišarin), 33. Šalunov (Ignatovič), 55. Šalunov (Sannikov) – 22. Kašpar (Barker), 23. Šťastný (Surový). Rozhodovali: Buturlin, Oskirko – Litvinov, Misjur
Vylúčení: 10:8 na 2 min.
Presilovky: 1:1, Oslabenia: 1:0
Zmeny: Slovan od 7. min. s Rosandičom namiesto Starostu
7400 divákov – vypredané

Zostavy:
Sibir Novosibirsk: Salák – Alexejev, Mišarin, Menšikov, Meszároš, Vereščagin, Ignatovič, Naumov, Beljakov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Vorošilo, Ullström, Butuzov – Okulov, Jakovlev, Fefelov – Kopejkin, Gubin, Žafjarov

Slovan Bratislava: Brust – Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Nagy, Lušňák, Skalický

Zverenci trénera Miloša Říhu tak nenadviazali na víťazstvo 3:2 z ľadu Metallurgu Novokuzneck. V rámci aktuálneho výjazdu sa najbližšie predstavia v utorok 2. februára o 10.30 SEČ na ľade Admiralu Vladivostok, štvorzápasový trip zakončia vo štvrtok 4. februára duelom v Chabarovsku s miestnym Amurom (10.30).