Hokejové reprezentácie schodne porazili súperov 2:1

1031

Slovenskí hokejisti otvorili tohtoročný Slovakia Cup v Žiline víťazstvom. Vo štvrtkovom stretnutí zdolali Bielorusko 2:1 a úspešne vykročili za obhajobou vlaňajšieho triumfu.
Tesné víťazstvo zariadil premiérovým gólom v národnom drese Peter Cehlárik, vďaka ktorému si Slováci v jubilejnom 30. vzájomnom zápase proti Bielorusom pripísali na konto 18. triumf.

V piatkovom dueli sa stretne Bielorusko so Švajčiarskom, proti Helvétom následne domáci výber uzavrie v sobotu štrnásty ročník tohtoročného podujatia. Kouč Zdeno Cíger však v dueli nemôže počítať s Marekom Bartánusom, ktorému vyskočilo rameno a na turnaji dohral.

Bielorusi sa pripravovali v Minsku od nedele pod vedením trénera Dava Lewisa, pričom všetci hráči z bieloruského kádra pôsobia v domácich kluboch.

Slovakia Cup 2016 (Žilina):

Slovensko – Bielorusko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Marcinko (Čajkovský, Dravecký), 47. Cehlárik (Viedenský, Švarný) – 4. Ustinenko (Linglet)

Slovensko: J. Hudáček – Meszároš, Sersen, Čajkovský, J. Mikuš, Jánošík, Švarný, Čerešňák, Šedivý – Cehlárik, Viedenský, A. Šťastný – Dravecký, Marcinko, Bartánus – M. Bakoš, L. Hudáček, Dej – Hrnka, Lušňák, Skalický

Bielorusko: Milčakov – Ďukov, Lisovec, Ustinenko, Chenkel, Jeronov, Kaznadej, Gončarov – Kulakov, Linglet, Drozd – Demkov, Volkov, Komarov – Lopačuk, Razvadovskij, Ambražejčuk – Musijenko, Šarangovič, Solomonov

Olympijský hokejový výber Slovenska

úspešne vstúpil do turnaja Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Innsbrucku, keď vo svojom úvodnom vystúpení zdolal reprezentáciu Francúzska 2:1.

Tím vedený trénerom Petrom Oremusom síce prehrával od 16. minúty po góle Eliota Berthona, no dokázal skóre otočiť, keď na konci druhej tretiny vyrovnal Andrej Kudrna a v 46. minúte strelil víťazný gól Peter Galamboš.

Až sedem slovenských hráčov absolvovalo vo štvrtok premiéru v reprezentácii – obrancovia Andrej Hatala, Denis Rehák, útočníci Radoslav Macík, Jozef Tibenský, Lukáš Paukovček, Branislav Rapáč a Václav Stupka.

Euro Ice Hockey Challenge 2016:

Francúzsko – Olympijský výber SR 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Berthon (Manavian, Claireaux) – 38. Kudrna (Hatala), 46. Galamboš (Rehák, Tibenský). Rozhodovali: M. Nikolic, K. Nikolic – Schauer, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 300 divákov

Francúzsko: Quemener – Hecquefeuille, Besch, Beron, Chakiachvili, Manavian, Trabichet, Janil – Fleury, Ritz, Desrosiers – Kara, Claireaux, Berthon – Perret, Henderson, Lamperier – Gaborit, Raux, Rech – Douay

Olympijský výber SR: Baroš – Štajnoch, Kozák, Kubka, Rosandič, Hatala, Deyl, Rehák, Holenda – Macík, Zigo, Puliš – Majdan, Paukovček, R. Rapáč – B. Rapáč, Kudrna, Gašparovič – Tibenský, Galamboš, Stupka