Slovana Bratislava vyhral v KHL nad Avangardom Omsk 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 63. minúte Patrik Lamper. Nadviazali tak na predchádzajúci triumf v Novosibirsku a posunuli sa o jedno miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Strelec prvého gólu Kris-Versteeg

Prvý gól zápasu inkasoval Slovan už po 196 sekundách hry. Fransonovú strelu od modrej pred Čiliakom tečoval Versteeg – 1:0. Stav vyrovnal Mário Lunter o štyri minúty neskôr, vzápätí po nevyužitej presilovke.

Vyrovnané 1:1

Avangard zužitkoval svoju streleckú prevahuv 19. minúte Versteeg v presilovej hre poslal puk na Čudinova, ktorý z pravého kruhu prestrelil Čiliaka – 2:1.

Nasledovalo vylúčenie Andreja Meszároša

V druhej bezgólovej tretine mali gól na palici hráči z obidvoch tímov. Oporami boli brankári, hlavne Čiliak.

2-2 vyrovnané

Aj v tretej tretine mal na začiatku Omsk viac z hry ale Čiliak mal dnes svoj deň, podržal svoj tím. Dve minúty pred koncom Országh odvolal brankára a dočkali sa vyrovnania.
Po ľavej strane vnikol do pásma Řepík a 101 sekúnd pred koncom riadneho času poslal zápas do predĺženia. V ňom Slovan ustál šance domácich a o zisku dvoch bodov na ľade favorita rozhodol Lamper.

Víťazný gól strelil Patrik Lamper

Dnešné stretnutie sleduje 4.301 divákov, a to sa zápas hrá v Balašiche, na severovýchode Moskvy. Omsk hrá viac ako 2.700 km od svojho rodného ľadu a že je cítiť podporu divákov. Viete si predstaviť, že by Slovan hral KHL pár kilometrov od Bratislavy? V Trenčíne, Žiline či Košiciach? Ja nie! Rusom hrdosť svet závidí a pritom stačí len tak málo…..Komentoval reportér Vladimír Korduliak

Slovan sa najbližšie už predstaví v nedeľu 14. októbra o 17.00 h na domácom ľade proti Červenej hviezde Kchun-lun.

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 4. Versteeg (Franson, Petrov), 19. Čudinov (Versteeg) 8. Lunter (Sukeľ, Lamper), 59. Řepík (Bailey, Gelinas), 63. Lamper (Červený). Rozhodovali: Gofman, Ansons Parikov, Golovľov, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 4301 divákov

Omsk: Murygin Pokka, Medvedev, Jemelin, Čudinov, Franson, Martynov, Samochvalov Zernov, Širokov, Michejev Manukjan, Talbot, Semjonov Fisenko, Košelev, Galimov Versteeg, Desharnais, Petrov Zaseda

Slovan: Čiliak Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačík, Švarný Řepík, Taffe, Virta Liška, Sukeľ, Červený Lamper, Bailey, Lunter Baranov, Chipchura, Rau