Sedel v kuchyni s rodičmi svojej budúcej obete, klamal a vymýšľal si a už vtedy zrejme vedel, že bude vraždiť. Kým bývalý novinár Martin Ch. (35) čaká vo väzbe na súd, vyplávali na povrch odporné podrobnosti jeho zločinu.

Advokát Martina Ch. na súde tvrdil, že jeho klient vraždiť nechcel a netušil, že by jeho konanie mohlo k smrti ktorejkoľvek z dievčat viesť. Vyšetrovatelia sú ale presvedčení o opaku.

Nad Miškou sa zľutoval

Podľa rodičov zavraždeného štrnásťročného dievčatá si Martin Ch. pre nich dopredu pripravil lesť. „Vydával sa za otca kamarátky našej dcéry, asi aby v nás vzbudil dôveru a my aby sme súhlasili, aby prespala naša dcéra mimo domova. Aby sme si mysleli, že bude v bezpečí a pod kontrolou,“ povedali Mladej fronte Dnes rodičia štrnásťročnej Kristínky.

Kristínka už nemala také šťastie

K prespanie bohužiaľ došlo už za pár dní. Dievčatko vtedy znovu odišla so svojou kamarátkou Míšou k Martinovi Ch. do Doubice kvôli tomu, čo obe milovali – jazdu na koňoch. Potom zavolala rodičom, ktorí jej tam dovolili prenocovať.

 5 hodín  hrôzy 

Trojica podľa denníka najprv odišla nakúpiť do Liberca a mladšia z dievčat potom išla vyvenčiť psa. Netušila, že sa v chate práve začína napĺňať hororový scenár. Martin Ch. svoju priateľku Míšu doviedol do horného poschodia, kde ju spútal vopred pripravenou sťahovacou páskou. Dievča vraj bolo na podobné sexuálne hry zvyknuté, netušila ale, že tentoraz jej pôjde o život. Začal ju totiž škrtiť.

Vrah Martin Ch

Po hodine sa do chaty vrátila aj mladšia Kristínka. Zaklopala na okno a Martin Ch. jej prišiel otvoriť. Hneď za dverami ju omráčil paralyzérom a vyniesol k Miške na poschodie. Tam ju spútal a obe dievčatá potom dlhých päť hodín škrtil povrazom, ktorý mal už vopred pripravený.

Podľa denníka v osudný deň nemal so žiadnou z dievčat pohlavný styk. Jeho advokát sa na možnú súvislosť so sexualitou svojho klienta síce odvoláva, policajti sú však presvedčení, že Martin Ch. všetko vykonal preto, aby poznal, aké to je usmrtiť človeka.

 Zavolaj si  pomoc 

Podľa nich chcel zabiť obe dievčatá, nakoniec to ale nedokázal. Zrejme kvôli citovým putám k staršej z nich. Mišku nakoniec rozviazal a odviezol autom do Českej Kamenice. Dokonca jej vraj dal mobil a inštrukcie, čo má hovoriť, až si zavolá pomoc. Zúbožené dievča nakoniec našiel okoloidúci vodič. Obeť potom v nemocnici policajtov upozornila, že v chate je ešte jej kamarátka. Tej už bohužiaľ nebolo pomoci. Policajti ju našli pod poklopom, kam ju jej vrah pohodil.

Martinovi Ch. hrozí za brutálnu vraždu štrnásťročného dievčaťa dvadsať rokov väzenia alebo aj výnimočný trest. Podľa psychologických posudkov bol v čase činu príčetný a plne si uvedomoval, čo robí.