Iračan vo Viedni znásilnil desaťročného chlapca. Sexuálna núdzA, bráni sa

852

Rakúska polícia zatkla irackého migranta, ktorý sa priznal k znásilneniu desaťročného chlapca vo viedenskom bazéne. „Nemal som sex štyri mesiace,“  povedal muž údajne na svoju obranu. Zranený chlapec skončil v nemocnici. 

Brutálne znásilnenie, ktoré chlapcovi spôsobilo niekoľko zranení, sa podľa listu Kronen Zeitung stalo už 2. decembra. Rakúska polícia však o prípade neinformovala „s ohľadom na ochranu mladistvých obetí“, uviedol hovorca Thomas Keiblinger.

Informácie o čine však unikli na Facebook, píše britský denník The Independent. Polícia k tomu uviedla, že v prípadoch týkajúcich sa utečencov musí byť citlivá, ale zdôraznila, že voči takýmto činom bude postupovať s „nulovou toleranciou“.

Dvadsaťročný Iračan desaťročného chlapca zatiahol v krytom bazéne vo Viedni do šatne, kde ho prinútil zložiť si plavky a znásilnil ho. Chlapec všetko okamžite nahlásil plavčíkom, zatiaľ čo násilník išiel znova plávať a trénovať skoky z trojmetrového mostíka.

Privolanej polícii sa k činu priznal a vypovedal, že ho k tomu viedla sexuálnej núdza. „Nemal som sex štyri mesiace,“ povedal tiež údajne s tým, že nechcel chlapcovi ublížiť a že vie, že to bola „veľká chyba“. Podľa svojich slov má vo vlasti ženu a deti, od narodenia dcéry však s manželkou intímne nežil. Do Rakúska sa dostal takzvanou balkánskou cestou.

Na otázku, či je v Iraku legálne mať sex s malými deťmi, odpovedal: „Taká vec je zakázaná vo všetkých krajinách na svete.“