Jerry Burdos, vraždiaci fetišista odrezával ženám prsty a prsia

2232

Jerome Brudos – americký sériový vrah, pre ktorého bol typický fetiš na ženské nohy, topánky a spodnú bielizeň. V priebehu 16 mesiacov medzi rokmi 1968 – 1969 zavraždil najmenej 4 mladé ženy, ktoré posmrtne zneužil, nafotil a nakoniec si z nich ponechal trofej v podobe odrezanej časti tela. Za tieto zločiny bol odsúdený na doživotné väzenie.

V roku 1944 bolo Jerrymu Burdosovi iba päť rokov. Našiel niekde na smetisku topánku na vysokom podpätku. Bol touto obuvou úplne fascinovaný. Odniesol si ju domov ako trofej. A niekde tu zakorenila jeho silná túžba po ženských topánkach, nohách a prstoch. A tá mu vydržala až do dospelosti, avšak v oveľa nebezpečnejšej podobe.

Už ako dieťa kradol dámske topánky svojim učiteľkám. Samozrejme tiež svojej matke, ktorá si čoskoro neobvyklého koníčku svojho syna všimla. Jeho matka ho mimochodom nenávidela a často mu to hovorila. Chcela mať dievčatko a namiesto toho sa jej narodil chlapec. Bolo to pre ňu veľké sklamanie a svojmu synovi to dávala všemožne najavo.

A tak sa u Burdosa vypestovala nenávisť nielen k svojej matke, ale ku všetkým ženám všeobecne. Prvýkrát napadol ženu, keď mu bolo 17 rokov. Znásilnil ju a tiež ju donútil pózovať nahú a fotil si jej fotky. Avšak ju nezabil, čo k jeho smole viedlo k tomu, že bol rýchlo zatknutý. Bol odoslaný do psychiatrickej liečebne, kde ho lekári deväť mesiacov skúmali. Tí došli k záveru, že Burdos trpí schizofréniou a jeho nenávisť je primárne zameraná voči jeho matke.

Bol prepustený a dokončil školu a stal sa inžinierom. Dokonca sa oženil so sedemnásťročným dievčaťom zo Salemu. Zdal sa byť vyliečený a jeho život sa mohol uberať pokojnými vodami všedných dní. Lenže na svoju záľubu nezabudol, ba práve naopak. Svoju ženu prinútil, aby upratovala byt nahá, len obutá do topánok na vysokých podpätkoch. To mu čoskoro prestalo stačiť a znovu zaútočil.

Jednu ženu sledoval pri ceste domov. Keď si ľahla do postele, napadol ju a znásilnil. Potom jej odcudzil vysoké topánky a utiekol. O rok neskôr už zabíjal. Jeho obeťou sa stala Linda Slawson, podomový predavačka encyklopédií. Burdos predstieral záujem o kúpu knihy, ale potom ju uškrtil. Odsekol jej prst na nohách. Dokonca si jej telo odviezol do garáže, kde ju obliekol a samozrejme nasadil aj vysoké topánky. Nakoniec ale telo hodil do rieky.

Potom zabil študentku Jane Whitneyovú, ktorej odrezal prsia a súložil s jej mŕtvym telom. Aj jej telo hodil do rieky. Podobne dopadli ďalšie dve ženy. Z Burdosa sa stal sériový vrah, bez toho aby o tom jeho žena alebo ktokoľvek iný tušil.

Lenže veci sa zmenili, keď rybár našiel v rieke plávajúce telo. A o dva dni neskôr polícia našla v rieke ďalšiu mŕtvolu. Polícia začala pátrať po šialenom vrahovi, pretože obe telá boli zohavené a boli tiež plné kovových súčiastok, ktoré do nich vrah dal, aby klesli ku dnu.

Polícii k Burdosovi doviedol fakt, že si dával schôdzky s rôznymi ženami. Jednou z nich bola aj spolubývajúca zabitej Whitneyovej. Tá ho síce odmietla, ale polícia ju presvedčila k tomu, aby mu zavolala a povedala, že so schôdzkou súhlasí. Burdos na schôdzku skutočne šiel, ale namiesto dievčatá na neho čakala polícia.

Lenže nemali voči nemu žiadne dôkazy a museli ho pustiť. Krátko na to sa ale prihlásila žena, ktorá tvrdila, že ju Burdos tiež pozval na rande a tam ju napadol. Podarilo sa jej utiecť, ale bolo jasné, že Burdos chcel znásilňovať a vraždiť.

Polícia prehľadala Burdosov dom a bolo jasno. V garáži bolo plno fotografií mŕtvych žien, nylonové pančuchy, odrezaná prsia, prsty na nohách a ďalšie „trofeje“, ktoré Burdos zhromaždil. Burdos bol usvedčený a odsúdený na doživotie. Stal sa najdlhšie väzneným človekom v Oregone a zomrel vo väzení v roku 2006. Vo väzení strávil 37 rokov.