Herec Johnny Depp (54) sa ospravedlnil za svoje výroky počas vystúpenia na festivale v britskom Glastonbury na adresu prezidenta USA Donalda Trumpa (71). Stovkám divákom povedal, že je „možno na čase“, aby opäť nejaký „herec zavraždil prezidenta“.

„Ospravedlňujem sa za zlý vtip, ktorý som včera v noci predniesol ohľadom prezidenta Trumpa. Nebolo to myslené tak, ako to vyznelo, a nemal som v úmysle žiadnu zlomyseľnosť. Len som sa snažil pobaviť ľudí a nie niekomu ublížiť,“ uviedol herec pre magazín People.

Johnny Depp vo štvrtok uvádzal na pódiu svoj film z roku 2004 Libertin, keď si neodpustil kritické slová na Trumpovú adresu. „Mohli by sme sem priviesť Trumpa?“ Spýtal sa zhruba 1 500 divákov, ktorí dotaz ocenili bučaním.

„Myslím, že potrebuje pomoc. Kedy naposledy zavraždil herec prezidenta?“ Pokračoval Depp v narážke na smrť Abrahama Lincolna, ktorého počas divadelného predstavenia v roku 1865 zabil herec John Wilkes Booth.

Následný aplauz odťal Depp v žartu slovami: „Aby bolo jasno, ja nie som herec, živím sa klamaním.“ Depp ešte predtým uznal, že jeho vyhlásenie iste vyvolá rad reakcií, čo „bude hrozné“.

foto: wikipedia

Jeho výroky potom odsúdila tajná služba a tiež Biely dom. „Prezident Trump odsudzuje všetky formy násilia a je smutné, že iní ako Johnny Depp ho nenasledujú. Dúfame, že niektorí kolegovia pána Deppa silne vystúpia proti tomuto typu rétoriky, ako by išlo o prípad, že by jeho komentáre smerovali k zvolenému prezidentovi z radov demokratov,“ stojí vo vyhlásení.

Johnny Depp nie je prvou americkou celebritou, ktorá verejne hovorila o Trumpovej násilnej smrti. Speváčka Madonna (58) v januári vyhlásila, že „sakramentsky moc premýšľa o tom, ako vyhodiť Biely dom do povetria“. Po následnej kritike však svoje slová označila za vytrhnuté z kontextu. Rapper Snoop Dogg (45) zase v jednom klipe strieľal maketou pištole na postavu predstavujúca Trumpa.