Krvavý kúpeľ na kúpalisku! Skupinka zmlátila Davida, ktorý sa zastal matky

2478

Na kúpalisku v českom Dubí došlo ku krvavému incidentu. Všetko odštartovala potýčka dvoch matiek v bazéne, ktorá vyvrcholila útokom skupiny ľudí na Davida (25). Podľa svedkov bol útok tak brutálny, že sa detský bazén sfarbil krvou do červena. Prípadom sa zaoberá polícia.

Všetko údajne začalo, keď jedno z detí v bazéniku začalo topiť druhé. Držalo ho odzadu za krk a tlačilo ho pod vodu. Matka napadnutého dieťaťa sa poponáhľala a svojho potomka z vody vytiahla, pričom to druhé odstrčila. V tej chvíli k nej mala prísť matka druhého dieťaťa a vyprovokovať konflikt.

„Matka rómskeho dieťaťa priskočila a okrem sprostých a samozrejme rasistických nadávok začala naozaj veľmi brutálne biť matku topeného dieťaťa. Rany striedalo brutálne ťahanie za vlasy. Počas toho zmätku jeden obyčajný mladý muž vbehol do bazéna a snažil sa napadnutej žene pomôcť. V tú chvíľu do bazéna medzi deti, ktoré nechápali, čo sa deje, a kričali a plakali, nabehli dve rómske ženy a ďalších šesť rómskych chlapov. Žene sa v tú chvíľu podarilo z bazéna utiecť a všetkých týchto minimálne 7 ľudí začalo brutálne biť chlapca, ktorý sa žene snažil pomôcť,“ popísal očitý svedok Peter Štefanec.

Útok mal byť tak brutálny, že sa voda v bazéniku sfarbila krvou do červena. „Bežím tam, kričím, nechajte ho ‘a snažím sa ho vytiahnuť z pod nich,“ dopĺňa svedok. Bitie podľa neho skončilo až v okamihu, keď napadnutému pribehol na pomoc plavčík a niekoľko ďalších mužov. „Väčšina niekam zmizne. Vidím toho chlapca, krvavý, potrhaný, bez zubov, ale žije. Bazénik plný jeho krvi, ja mám ruky a nohy taktiež od jeho krvi,“ doplnil svedok.

Na mieste zasahovala záchranka, ktorá zraneného, ​​približne dvadsaťpäťročného muža previezla do nemocnice. Prípadom sa tiež zaoberá polícia. „Polícia to rieši zatiaľ ako výtržníctva, budú prebiehať výsluchy účastníkov i svedkov. Musíme počkať na lekársku správu. Nie je vylúčené, že sa kvalifikácia rozšíri o ublíženie na zdraví,“ povedala policajná hovorkyňa Ludmila Světláková.

K prípadu sa ešte vrátime