Odsúdený na smrť čoskoro uvidí na poprave svoje dvojča, s ktorým sa vo väzení vymenil

691
Popravený Carey Dean Moore

Príbeh ako z hollywoodskej drámy napísal sám život, či skôr lepšie povedané dvojčatá Mooreoví (60). Vo väzení si bratia vymenili identity aj napriek tomu, že je jeden z nich odsúdený na trest smrti za vraždu dvoch taxikárov. Na ich podfuk sa však po pár hodinách prišlo.

Keď mal Davidovi Mooreovi 26 rokov a odpykával si vo väzení trest za ozbrojenú lúpež v americkej Nebraske, zrodil sa v jeho hlave neskutočný plán. Za mrežami si vymenil identitu so svojím dvojčaťom Careym Deanom Moorom, ktorý bol za vraždu dvoch taxikárov v roku 1979 odsúdený na smrť. Jednoducho povedané: Svoj život chcel vymeniť za bratov.

Dozorcom vo väzení povedali, že nutne potrebujú osamote prebrať rodinné záležitosti a dozorca súhlasil. A aj keď im ich habaďúra niekoľko hodín prechádzala, výmena potom praskla. Dozorca z jedálne si všimol, že Dávid nie je vo svojej koži. Teraz, po viac ako troch dekádach, má byť spravodlivosti zadosťučinené.

Carey Dean, ktorý je väznený v štáte ako najdlhšie čakajúci na trest smrti, má byť konečne popravený. David, ktorý je dlho na slobode, to zle nesie. Pri poprave však prítomný bude, má preto dobrý dôvod. „Nebude to ľahké, nie. Ale Dean ma tam chce, takže nemám na vyber,“ povedal David Journal Star smutne.