Brazílska polícia zabila troch členov gangu, ktorý má na svedomí pondelkovú lúpež až za 20 miliónov dolárov v susednej Paraguaji. Niekoľko desiatok ľudí patriacich k jednej z brazílskych organizovaných skupín po zločine utieklo za hranice, kde sú im na stope miestni policajti. Polícia už zadržala najmenej päť ľudí a objavila časť lupu, informovali miestne médiá.

Gang zaútočil na sídlo bezpečnostnej firmy Prosegur, v ktorej trezore boli ukryté desiatky miliónov dolárov. Podľa paraguajskej polície použili pri akcii v meste Ciudad del Este blízko hranice niekoľko opancierovaných vozidiel, granáty a ďalšie výbušniny, s ktorých pomocou v noci na pondelok prenikli do trezoru.
Podľa nepotvrdených informácií paraguajských a brazílskych médií si odniesli až 20 miliónov dolárov.

Paraguajskej médiá označujú čin za tamojší lúpež storočia.

Počas lúpeže sa strhla prestrelka s miestnou políciou, ktorá trvala takmer tri hodiny a zomrel pri nej jeden strážca zákona a traja ľudia boli zranení. Zločincom sa potom podarilo utiecť cez hranice do Brazílie, kde v pondelok začal veľký policajný hon.
Najmenej traja gangstri boli zastrelení a päť ďalších bolo zadržaných na rôznych miestach hraničného brazílskeho štátu Paraná. Polícia pri prenasledovaní objavila tašku s časťou lupu, v ktorej boli zväzky stodolárových bankoviek a nešpecifikovaný obnos v brazílskej mene. Policajná akcia stále pokračuje.
Podľa nemenovaného policajného zdroja sú zločinci členmi gangu Primeiro Comando da Capital, čo je jedna z najaktívnejších zločineckých skupín v Brazílii pôvodom z najľudnatejšieho mesta Sao Paulo.