Magnitogorsk vyrovnal sériu o Gagarinov pohár

1175

V stredajšom štvrtom zápase vyhrali nad CSKA Moskva prred vypredanou arénou tesne 1:0. O víťazstve domácich rozhodol v 48. minúte český útočník Tomáš Filippi, čisté konto zaznamenal Vasilij Košečkin, ktorý chytil 30 striel CSKA.

V prvých dvoch dvadsaťminútovkách videla vypredaná aréna v Magnitogorsku dobrý hokej, ale nad strelcami vyčnievali obaja brankári. O osude zápasu rozhodol napokon jediný gól, ktorý v záverečnej tretine zaznamenal Filippi.

Dvadsaťtriročný center tretieho útoku využil presilovku, keď zblízka prekonal Iľju Sorokina. Moskovčania v závere odvolali brankára, ale vyrovnať sa im nepodarilo.
 Piaty zápas je na programe v piatok v Moskve.

Finále play-off KHL o Gagarinov pohár – 4. zápas:

Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 37. Filippi (Antipin, Wolski).
Rozhodovali: Jeřábek (ČR), Ravodin – Šichanov, Zacharenkov, vylúčenia: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7700 divákov.