Polícia dnes pri raziách na východnom Slovensku zadržala dve osoby, ktoré sú podozrieva z falšovania vstupeniek na májové hokejové majstrovstvá sveta v Bratislave a Košiciach. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Kriminalisti tiež zverejnili fotografie sfalšovaných vstupeniek napríklad na zápas domácej reprezentácie s tímom USA. Na nich podľa polície nesúhlasí koncové číslo akcie v ľavom hornom horu, kde má byť uvedené číslo 82. Rovnako je nesprávne vypočítaná suma dane z pridanej hodnoty. Na elektronických vstupenkách, ktoré si záujemcov vytlačí doma, sú faktografické údaje v poriadku, čiarový kód je ale na pohľad menej kvalitný.

Polícia vyzvala záujemcov o šampionát, aby vstupenky kupovali len od autorizovaných predajcov. V súčasnosti beží posledná fáza predaja a fanúšikovia môžu získať vstupenky na jednotlivé zápasy. Predaj prebieha na stránkach 2019.iihfworlds.com, hockeyslovakia.sk alebo na webe oficiálneho predajcu spoločnosti Ticketportal.

Raziu proti falšovateľom vstupeniek vykonala elitná jednotka slovenskej polície v Poprade a v Spišskej Novej Vsi. Policajnú akciu nazvanú Macejko kriminalisti pomenovali po maskota májového hokejového šampionátu