Mamičku Evu († 28) brutálne zavraždil jej milenec. Z doživotného trestu sa vysmial!

1016

Brutálny vrah mamičky Evy († 28) nevraždil prvý krát. V roku 1989 škrtil svoju priateľku Zuzanu (18) a vyhrážal sa jej, že ju rozdrví v mlynčeku na mäso. Potom ju polial kyselinou. To všetko za to, že sa s ním chcela rozísť.
Odsúdený bol na šesť rokov. Von sa dostal po polovici odpykaného trestu za dobré správanie. V roku 1999 zavraždil tehotnú priateľku Evu († 18). Jej telo skryl na chodbe v skrini v paneláku v Banskej Bystrici, kde žil s rodinou. Odsúdený bol na 23 rokov, ale von sa dostal už po 17 rokoch na podmienečné prepustenie. Trvalo len pol roka, než začal vraždiť znova.

Teraz sa z basy už nedostane, dostal doživotie, bez možnosti podmienečného prepustenia. Štolc (51) sa proti trestu odvolal. Banskobystrický súd však jeho pokus na zmiernenie trestu zamietol a sudca vrahovi poslal jasný odkaz.

Senát banskobystrického súdu chce zabrániť tomu, aby vrah svoje besnenie nezopakoval a jeho rukami nevyhasol ďalšie nevinný život.

Štolc (51) aj napriek nepriaznivému rozsudoku vychádzal s úsmevom na perách.
„Ja nie som žiadny masový, úkladný a ani nájomný vrah. Takýto trest je nespravodlivý. Nezaslúžim si takto prísny trest. Bol tu porušený zákon a všetko je zmanipulované, „ obhajoval sa podľa Nového Času Miroslav na súde, na ktorom priznal vinu. Po brutálnom čine podľa vlastných slov odišiel do supermarketu, kde si kúpil jahody a nealkoholické pivo.

Potom sa išiel sám udať polícii

„Ide o páchateľa, ktorý v záťažových a stresových situáciách neváha použiť silu a násilie, aby dosiahol svojho účelu. Sme toho názoru, že vo vašom prípade len doživotie môže zachrániť ďalšie ľudský život,“ konštatoval po zamietnutí sudca. Brutálny vrah totiž dobodal Evu († 28) z Novej Bane 59 ranami vývrtkou na víno.