Opäť ľudská surovosť! Psov uviazal na opustenom mieste kde ich čakala istá smrť

748

Dvoch psov niekto priviazal v Chomutove ku konštrukcii teplovzdušného potrubia a zanechal ich v zime svojmu osudu. Keby ich nenašla náhodná okoloidúca, už s nimi mohol byť amen. Po majiteľovi zatiaľ pátra polícia, ľuďom na sociálnych sieťach sa ho už ale zrejme podarilo nájsť.

 

Ľudia vypátrali majiteľa na Facebooku

Dvoch krížencov priviazaných o konštrukciu teplovzdušného potrubia našla náhodná okoloidúca v nedeľu v Chomutove. „Oznamovateľka čakala na mieste a dúfala, že sa k psom niekto prihlási, a strážnici po príchode sa tiež snažili dohľadať majiteľa, ale bohužiaľ bez výsledku,“ uviedol hovorca mestskej polície na Facebooku.

Bohužiaľ ani strážnikom sa majiteľa nepodarilo nájsť, a tak zvieratá putovala do útulku. Prípad si prevzala polícia. „Vec prešetrujeme, majiteľa sa zatiaľ nepodarilo vypátrať,“ povedala hovorkyňa polície Marie Pivková. Právna klasifikácia sa bude odvíjať od okolností prípadu.

Celá vec však rozhnevala mnoho milovníkov zvierat na Facebooku a behom pár hodín sa im domnelého majiteľa podarilo nájsť. Muž z Chomutova si totiž z profilu nezmazal verejné fotografie, na ktorých má rovnakých psov, dokonca aj s rovnakým obojkom, s akým bol jeden z nich nájdený pri potrubí.

Informácie o majiteľovi, ktorého meno ľudia zverejnili pod fotografiami psov, mestská polícia odovzdala už v utorok štátnej polícii. „Priviazala by som ho za mestom a nechala zmrznúť, to je hnus,“ komentovala vec pani Miloslava.