možno vynechá celú sezónu, má vraj problémy so srdcom
Slovenský hokejista Martin Réway leží v nemocnici a s určitosťou nezasiahne do predsezónneho kempu Montrealu Canadiens. Vyzerá to, že si nezahrá v najbližších mesiacoch a možno aj celú sezónu.
Dôvodom by mali byť srdcové problémy, v nemocnici sa momentálne podrobuje testom. Informoval o tom denník Šport.
Chcel zabojovať o miesto v tíme Montrealu Canadiens
Generálny manažér Montrealu Marc Bergevin v klubovom vyhlásení uviedol, že Réwaya hospitalizovali na Slovensku s vírusom a podrobuje sa liečbe, preto bude s určitosťou chýbať v kempe klubu.
„Šéf lekárskeho tímu montrealských hokejistov David Mulder monitoruje Réwayov stav a spolupracuje s odborníkmi zo Slovenska,“ uvádza sa vo vyhlásení klubu z najhokejovejšieho mesta Kanady.
Dvadsaťjedenročný Réway pred sezónou 2016/2017 podpísal dvojcestný kontrakt s Montrealom a chystal sa zabojovať o miesto v prvom tíme.
reway
V lete absolvoval tvrdú prípravu, ktorú si spestril aj hodinami boxu. Podľa Športu do Kanady chcel odletieť začiatkom septembra, ale namiesto toho sa ocitol pod dohľadom lekárov.
„Sme nadšení z dohody s Martinom Réwayom, mladým útočníkom s úžasnými ofenzívnymi schopnosťami. Sme radi, že sa pripojí ku skupine mladých hráčov, ktorí budú v septembri v tréningovom kempe bojovať o miesto v našom tíme,“ uviedol ešte počas leta generálny manažér Montrealu Marc Bergevin.
Toto jeho želanie sa nestalo skutočnosťou.
Záujem o jeho služby avizoval po uplynulej sezóne aj Slovan Bratislava.
Réway nechýbal vo výbere Zdena Cígera na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku, kde Slováci nepostúpili do štvrťfinále.