Meryl Streepová sa teší na úlohu Železnej Lady

546

„Teším sa z tejto úlohy. Bude skvelé znova spolupracovať s Phyllidou Lloydovou,“ povedala Streepová v nedeľu večer na Sardínii, kde si prišla prevziať Cenu Rodolfa Valentina za jej celoživotné dielo. Lloydová spolupracovala so Streepovou aj pri natáčaní snímky Mamma Mia! 
Streepová uviedla, že vo svojej kariére mala veľa šťastia, pretože hoci herečky nad 40 rokov majú ťažkosti získať úlohy, ona je stále žiadaná. „Prelomila som hrádzu. Našťastie sa svet mení. Je dôležité, že je dopyt aj po filmoch, ktoré sa nemusia bezpodmienečne stať hitom v prvých týždňoch,“ dodala.
Cenu Rodolfa Valentina dostal za celoživotné dielo aj herec Andy Garcia. Svojich fanúšikov prekvapil postavou mexického hrdinu Enriqua Gorostietu vo filme Cristiada. Film bude doposiaľ najdrahšou a najnáročnejšou snímkou v mexickej filmovej produkcii. Jeho natáčanie sa už začalo v mexickom štáte Durango.
„Teším sa, že si v tomto filme môžem zahrať Mexičana. na začiatku svojej hereckej kariéry som mal kvôli môjmu južanskému vzhľadu a španielskemu prízvuku veľké ťažkosti. Mal som preto veľmi pomalý štart. Je to pre mňa česť, že si môžem zahrať úlohu mexického hrdinu Gorostietu,“ konštatoval Garcia.