Milionár našiel svoju manželku mŕtvu: obesila sa po návrate z cesty okolo sveta

2004

Manželku britského milionára našli mŕtvu v jej dome. Sharon Halliwell († 48) sa mala obesiť po hádke so svojím manželom. Žena sa pritom len niekoľko dní predtým vrátila z rozprávkovej mesačnej cesty okolo sveta. Vo Veľkej Británii teraz ukončili vyšetrovanie jej smrti.

Sharon bola manželkou Darrena Halliwella (50) z anglického Wiganu, ktorý podniká v informačných technológiách. Ich manželstvo ale nebolo vždy šťastné. Pred dvoma rokmi podnikateľ svoju manželku napadol na palube lietadla a potom mal pomočiť sedadlo a byť agresívny, kvôli čomu muselo byť lietadlo presmerované. V septembri 2015 ju potom mal napadnúť znova, keď sa vrátil domov opitý z krčmy. Darren Halliwell sa na súde k činu priznal a vlani v máji vyfasoval trojročný zákaz priblíženia. Manžel sa síce odsťahoval, ale naďalej udržiavali styky, a to až do ženine smrti tento rok v apríli.

Niekoľko týždňov pred smrťou Darren a Sharon absolvovali mesačnú cestu okolo sveta. Sharon sa mala na dovolenke manželovi dvakrát vyhrážať samovraždou. „V prvý deň našej dovolenky povedala, že ukončí svoj život skokom zo strechy v Singapure. Druhý deň si okolo krku omotala upínacie gumu zo batožinu. Zložil som jej to a ona sa upokojila. Po zvyšok dovolenky potom bola v pohode,“ opísal Darren Halliwell vyšetrovateľom.

Po návrate domov kvôli tomu mala navštíviť psychiatra. Kvôli pochybeniu sestry k schôdzke ale nikdy nedošlo. V osudný deň sa manželia pohádali kvôli práškom na spanie, na ktorých bola Sharon dlhé roky závislá a objednávala si ich na internete. „Keď sme sa vrátili domov, mala nejakú prácu, tak som prevzal jej balíček. Požiadal som ju, aby ho otvorila a ona to urobila a priznala, že to sú prášky na spanie. Povedal som jej, že musí k doktorovi a ten rozhodne, či jej ich predpíše. A to bolo naposledy, čo som bol v dome,“ uviedol.

Tri dni nato Sharon poslala svojmu manželovi smsku, že „tu už ráno nebude“. Darren potom vyrazil do jej domu a našiel ju obesenú pri schodisku. „Sharon bola milovanú manželkou, dcérou, matkou a babičkou, ktorá bude všetkým chýbať,“ dodal milionár po ukončení vyšetrovania.