Dlhé hodiny ležalo ešte len trojtýždňové  bábätko Alexander v postieľke a od hladu plakal a volal mamičku. Lenže Kristína V. (†38), mama dvoch detí, a jeho matka bola zastrelená. Páchateľom mal byť partner Kristíny a pracovník väzenskej služby Jiří N. († 26), ktorý sa pravdepodobne zastrelil. Prípad rieši GIBS a skutočný páchateľ zatiaľ nie je známy.

K „domu smrti“ prišla v sobotu 7. novembra záchranárka Monika Vilímová, ktorá dovnútra vstupovala v sprievode zásahovky a vynášala z neho malého Alexandra.

Všetko začínalo podľa záchranárky a vrchnej sestry urgentného príjmu Fakultnej nemocnice Motol Moniky Vilímová ako bežný výjazd, ktorých majú desiatky. Všetko sa zmenilo vo chvíli, keď na dvore našli telo a susedia im povedali, že vo vnútri by mohol byť ozbrojený muž. Privolaní policajti sa preto stiahli a čakali na príchod zásahovej jednotky.

Vražda zo žiarlivosti! Brazílčanka (†35) na TikToku svoje vnady, manžel ju za to zastrelil pred zrakom dcérky!

„Mali sme všetci strach, pretože sme nevedeli, či nie je páchateľ v blízkosti, alebo či nie je vnútri v dome,“ spomína záchranárka a dodáva, že „susedia nevideli tela, ale počuli plač z domu, preto volali pomoc a oznámili nám to až na mieste . Mysleli si, že by útočník mohol byť vnútri s dieťaťom.“ 

 Hladné  bábätko 

Privolaná zásahovka potom rozbila vstupné dvere, prehľadala dom a okolie. „Až sa presvedčili, že okolie je bezpečné, tak som išla ja s doktorom zo záchranky do domu. Mala som strach. Hovorila som to chlapcom zo zásahovky a oni ma upokojovali, nech sa nebojím, že sú tam so mnou. Boli strašne milí a super. Ale človek má strach, nikdy som v takej situácii nebola, ale nedá sa nič robiť, je to moja práca a hlavne oni vedeli, že je tam dieťa. Vbehli sme dovnútra, videli sme v postieľke malé, čisté bábätko, zabalený, a spoločne s lekárom sme s ním išli do sanitky, do bezpečia sa o neho postarať,“ popisuje, ako vyniesla z domu, kde boli tri mŕtvoly novorodenca.

Malý Alexander podľa Moniky Vilímová bol v postieľke hore, pozeral a neplakal. Akonáhle ho vzala, tak „začal fixovať, pozeral, čo sa deje. Asi skôr hľadal, kto mu dá najesť, pretože bol vyčerpaný, pretože pred tým nejakú dobu plakal. Teraz nemal ani silu plakať,“ opísala prvé pocity, keď ho začala kontrolovať. V sanitke bohužiaľ nemali žiadnu stravu pre bábätko, ale niečo dobré predsa len našli.

Vražda zo žiarlivosti: Ohrdnutý senior (67) dostal od milenka (†35) kopačky. Vystrieľal do nej dva zásobníky!

 Rýchla desiata pre  bábätko 

„Ja som ho zabalila ešte do jednej deky, našli sme čiapočku a dali mu ju. Vzala som si ho na hruď a ešte som ho chránila a snažila sa, aby bol v teple. Potom som mu dala striekačkou roztok glukózy, to je taký sladký roztok, aby mal aspoň nejaký cukor a živiny. Vypil to zo striekačky rýchlo, takže išlo vidieť, že mal naozaj hlad,“ dodáva už s úsmevom.

Vražda zo žiarlivosti: Talian zabil na Sardínii svoju českú expartnerku.

Sanitka mala namierené do nemocnice v Motole, preto záchranárka hneď volala kolegyniam, nech pre novorodenca nachystajú jedlo, pretože má veľký hlad.

Za tri dni už bola administratíva vybavená a Alexandra dostali na starosť jeho príbuzní. „Potom, čo si ho nová rodina vzala do starostlivosti, tak som bola v kontakte s novou mamičkou a poslala mi aj niekoľko fotiek. Tak to mi urobilo veľkú radosť a bola som rada, že je v poriadku. Že nie je nikde v detskom domove, že sa bude mať dobre. Že aj potom, čo sa všetko stalo, to dobre dopadlo,“ dodáva Monika s tým, že by rada vedela, ako to s ním bude ďalej, a mala by veľkú radosť, keby videla fotku z jeho prvých narodenín.