Morbídne obézneho kanibala, ktorý predával grilované mäso svojich obetí, našli mŕtveho v cele

4836

Keď ho opustila žena, pomiatol sa a začal vraždiť. Morbídne obézny Američan Joseph Roy Metheny († 62) zabíjal v Baltimore. Keď ho chytili, priznal sa, že mäso svojich obetí predával v stánku pri ceste ako grilovanú pochúťku. Sám kanibal prosil o trest smrti, ktorý nakoniec nedostal. Teraz bol nájdený v marylandskej väznici, kde si odpykával dvojnásobné doživotie, vo svojej cele mŕtvy.

Joseph Roy Metheny sa pomiatol, keď začala byť jeho manželka závislá na cracku. Nakoniec vzala ich šesťročného syna a utiekla od neho. Boli to 90. roky minulého storočia a Metheny dostal chuť na krv. Neľútostne zabil ženy Kathy Spicerovú († 23) a Cathy Ann Magazinerovú († 39). Keď ho chytili a z vrážd usvedčili. Súd žiadal o trest smrti a skutočne k nemu bol odsúdený.
Most pod ktorým rozsekal dvoch bezdomovcov
Lenže nakoniec rozsudok zmenili. Metheny dostal dvojnásobný doživotný trest bez možnosti podmienečného prepustenia. Vo väzení sa priznal, že pod miestnym mostom navyše zabil a rozsekal dvoch bezdomovcov. Z ich smrti bol obvinený, ale obvinenie bolo neskôr stiahnuté kvôli nedostatku dôkazov. Ani ďalšie priznanie nebolo policajtov potvrdené.
Metheny tvrdil, že telá Spicer a Magaziner rozsekal, ugrilovali a predával ich ako pochúťku v stánku pri ceste. „Ľudské mäso chutí veľmi podobne bravčovému. Keď obe mäsa zmiešate, nikto nespozná rozdiel. Nikdy proste neviete, čo jete, hahaha,“ povedal vrah a kanibal. „Som ochotný zomrieť za to, čo som urobil,“ hovoril vždy. Smrť ho nakoniec dostihla vo väzení. Jej príčina sa vyšetruje.