Motorizmus: Puškár s Jasenským úspešní na Alpe Adria v Rijeke

527

Michal Puškár (SG Fix Racing), ktorý minulý týždeň zvíťazil na domácom okruhu Slovakia Ring, sa tentoraz musel aj napriek víťazstvu v kvalifikácii skloniť pred svojím najväčším súperom Talianom Schillacim, ktorý v pretekoch suverénne zvíťazil. Puškár však predviedol skvelý súboj s domácim Novoselom, ktorého na cieľovej čiare zdolal o šesť stotín sekundy. V priebežnom hodnotení šampionátu má Puškár na druhom mieste 37-bodovú stratu na talianskeho súpera.
Lukáš Jasenský (JLT-motoracing) takisto víťaz zo Slovakia Ringu, sa v Rijeke predstavil po prvýkrát a aj tentoraz potvrdil, že si na nové podmienky dokáže veľmi rýchlo zvyknúť. V kvalifikácii obsadil piate miesto, v pretekoch však už bol medzi najrýchlejšími a len porucha na zadnom tlmiči nakoniec rozhodla o jeho treťom mieste v cieli. Slovinca Dečka ale pre nepovolené úpravy na motocykli diskvalifikovali a Jasenský sa tak posunul na druhé miesto, vďaka ktorému zvýšil svoj náskok na čele priebežného hodnotenia alpsko-jadranského šampionátu na 34 bodov.
Na podujatí v triede Superstock 1000 štartoval aj Slovák Vladimír Kada (VT Racing Team) a obsadil 16. miesto.