Muž urobil osudovú chybu pri zbere medvedieho cesnaku, stálo ho to život. 

Zjedol namiesto neho prudko jedovatú jesienku

1673

Istý muž v Bavorsku zomrel potom, čo si prudko jedovatú jesienku obyčajnú pomýlil s medvedím cesnakom. Koncom apríla si z rastliny pripravil omáčku, po ktorej sa mu urobilo zle a skončil v nemocnici, kde otrave podľahol. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na políciu.

Muž z okresu Freising omáčku, do ktorej omylom dal jesienku, zjedol len niekoľko lyžíc, pretože mu pripadala horká. Aj to však stačilo k smrteľnej otrave, uviedol policajný hovorca.

Posudok toxikologického informačného strediska pri Technickej univerzite Mníchov potvrdil, že muž sa otrávil jesienkou obyčajnou, ktorému sa ľudovo hovorí naháček.

Kuriózna otrava sedemčlennej rodiny v Čechách! Babička okorenila kačicu marihuanou!

„Medvedí cesnak sa často vyskytuje na rovnakých miestach ako jesienka, preto je ľahké si listy pomýliť,“ uviedol toxikológ Florian Eyer. Dodal však, že tak ťažké prípady, keď otrava končí smrťou, sú zriedkavé.

Žena namiešala svojmu manželovi smrtiaci kokteil. Do kávy mu dala jed na chrobáky

DPA napísala, že otráv rastlinami počas pandémie covidu-19, kedy ľudia častejšie ako v minulosti trávia voľný čas v prírode, pribudlo. Byliny zbierajú aj tí, ktorí sa v nich poriadne nevyznajú.