Muzikantský denníček 1.

1405

Potom sa ale…. po troch a pol rokoch driny niečo zlomí, a ľudia z vás začnú byť mimo. Teraz sa vám všetka práca, či už pred zrkadlom, kopírujúc pohyby Majka Matijeviča, alebo na záchode, pri snahe dosiahnuť čo najvyšší tón plným hlasom vypláva. Prvých pár koncertov je celkom úspešných, máte narváno a aj vaše songy sa ľuďom celkom páčia. Spravíte si meno v regionálnom festivale, od ktorého dostanete ponuku na titulnú skladbu pre ďalší ročník. Čo viac, všimne si vás majiteľ najvychytenejšieho rockového klubu v meste a ponúkne vám miesto v tvrdej rock n rollovej kapele so samými zvučnými menami z Metalindy, Liquid Boogie Roll…. on sám hrával kade tade (napr. Slobodná európa, Kollerband). Vy s nadšením prijmete a pustíte sa spievať v neprebádaných vodách. Zisťujete že vám aj toto celkom ide a ste nadšení. Ľudia sa na vašich koncertoch nepokryte bavia a vy sa po nich spíjate do nemoty, zametáte s babami a vôbec, tvárite sa ako pán zemegule. 

Skutočná výzva ale príde vzápätí. Spomínaný majiteľ klubu vás dá dokopy s človekom, ktorý jednoducho nemôže byť v poriadku. Je to tak geniálny hudobník, že sa z neho v momente vypočutia jeho pár skladieb zaseriete až za ušami. Telefonicky sa s dotyčným človekom dohodnete na jednej session u neho…. v meste na východnom slovensku. Po dlhej ceste zistíte, že si maximálne padnete do oka a nahráte hneď zaujímavý song. Zistíte že je členom najznámejšej slovenskej Eskimo punkovej formácie a že ľudia na východe ho vcelku registrujú. Ste spojený so slávnymi ľuďmi ( aspoň regionálne, v rámci našej malej krajiny), stojíte s nimi na pódiu a ľuďom pod vami, nič nedarujete. 

Dostanete ponuku na zloženie piesne pre slovenský film. Nie hocijaký, prvé slovenské sci fi… ak nerátame Majku z gurunu. A teda vlastne nie vy, ale dotyčný geniálny muzikant. Vy tomu len vymyslíte text a naspievate to. Mrdáte sa s tou skladbou trištvrte roka. Zatiaľ ste z vašej prvej kapely vyhodili gitaristu, zobrali náhradu a k nemu do balika ste si zabalili aj klávesáka. Z druhej kapely bol vyhodený bubeník kvôli osobným problémom ( stala sa mu najhoršia vec, čo sa chlapovi v štyridsiatke, ženatému s deckom môže stať. Zamiloval sa) a pribratá slovenská bubenícka legenda.
Medzitým ste dostali ponuku spievať v reunione skvelej hair metalovej kapely, vysrali ste sa na výšku, prežili ste tri rozchody, z ktorých ani za jeden ste nemohli. Vypili ste obrovské množstvo chlastu, skoro ste sa stali otcom, niekoľkokrát ste sa zobudili na ulici, z toho raz mimo mesto ( desať km za ním). Prežili ste relatívne veľké množstvo naozaj krátkodobých známostí, prečítali dokopy 87 kníh. Zväčša v PDF formáte. Odmietli ste niekoľko ponúk od rôznych kapiel, ponuku od štúdia naspievať slaďák do Eurosongu… Nečudo že ste sa nestihli zapojiť do kompilačného albumu regionálnych kapiel. Všetko to bol jeden ro(c)k. Za ten rok som stihol prežiť viac, ako za celý môj život. totálne sa všetko zmenilo. Neviem či k lepšiemu, možno k horšiemu, ale môj život sa mi páči. Odsťahoval som sa z domu 400 km ďalej, bývam v podnájme s mojím gitaristom (tým geniálnym bla bla bla). Každý deň varím, pozerám telku, cestujem do rodného mesta na skúšky mojich kapiel, alebo na koncerty kapiel ktoré mám rád ( GENEVAS, ŠVEPES, PLASTIC SWANS, DELICIOUS). Hľedám si vážnu známosť, doučujem nemčinu za mizerných pár šupiek a je mi dobre. Ani vlastne neviem, prečo som tento stupídny blog napísal. Asi som potreboval aby o tom všetci vedeli.

Som Jacky Foxx…. a som pripravený vám všetkým nakopať riť. Howk…..