Na benzínke, kde zavraždili pumpárku Janu, vyčíňali lupiči! Obsluhu stanice čakal šok

1076

Neznámi lupiči v noci z nedele na pondelok vykradli zatvorenú čerpaciu stanicu. Páchatelia si pre svoj čin vybrali pumpu neďaleko stredočeskej Nelahozevsi, na ktorej vlani v decembri došlo k vražde 58ročnej pumpárky Jany. K tragickej udalosti došlo počas nočnej prevádzky, ktorý potom majiteľ zrušil. Objekt tak bol našťastie v čase lúpeže prázdny.

Obsluhu čerpacej stanice čakal v pondelok ráno šok. Na pumpe totiž v noci vyčíňali lupiči. „Došlo k vlámaniu do čerpacej stanice, momentálne prebieha vyšetrovanie. Čo páchateľ alebo páchatelia odcudzili, je tiež predmetom vyšetrovania,“ oznámila policajná hovorkyňa Markéta Johnová.

Zavraždil pumpárku tak akoby zašliapol chrobáka, kvôli pár drobným! Môže vraždiť znova

Dotyčnú čerpacej stanici na začiatku decembra skoro ráno prepadla dvojica lupičov. Jeden z nich, vyzbrojený pištoľou, nedal obsluhe benzínky žiadnu šancu a ihneď po vstupe do prevádzky po nej vystrelil. Pumpárka Jana († 58) zásah bohužiaľ neprežila.

Policajti po tragickej udalosti zahájili rozsiahle pátranie s úspešným koncom. Kriminalisti totiž v polovici januára zadržali dvoch podozrivých, obaja skončili vo väzbe. Jeden z nich čelí obvineniu z vraždy, druhý z lúpeže.