Zavraždil pumpárku tak akoby zašliapol chrobáka, kvôli pár drobným! Môže vraždiť znova

1007

Slúžiť teraz nočné služby na benzínovej pumpe je len pre veľmi silné povahy. Snáď všetci pumpári majú v pamäti pondelkovú popravu ich kolegyne Jany Š. († 58), ktorá zomrela pri lúpežnom prepadnutí benzínky v Čechách. Nikto nedokáže pochopiť brutálne počínanie dvoch lupičov, ktorí ženu chladnokrvne zastrelili kvôli cigaretám a pár drobným. Pár je navyše stále na úteku.

Zamestnancov čerpacích staníc, firmy, pre ktorú zavraždená pracovala, teraz obchádza strach a predovšetkým smútok zo straty obľúbenej kolegyne. „Podobné udalosti sa sem tam stanú, však veľmi nás udivuje tá brutalita, ktorú útočníci použili,“ povedal jeden z nich televíziu Nova.

Lupič totiž na Janu Š. Nevystrelil pri zápasu o kasu, ale bez rozpakov okamžite po tom, čo na pumpu vošiel. Z kamerových záznamov, ktoré polícia zverejnila, to vyzerá, že lupiči ani iný plán nemali.

Celá akcia prebehla veľmi rýchlo, príchod a odchod vrahov delilo len 40 sekúnd, a odniesli si okrem kasy len pár kartónov cigariet. Jana Š. tak skutočne zomrela „kvôli pár drobným“.

 Prečo boli tak brutálni,  čudujú sa ľudia 

Tragická udalosť samozrejme zasiahla širokú verejnosť. Užívatelia sociálnych sietí neskrývajú zdesenie z najhoršieho možného zločinu. Ľudí prekvapila predovšetkým brutalita a chladnokrvnosť, s akou páchatelia jednali „Prečo len nevzali peniaze a neutiekli … Prečo ju museli popraviť, keď nemala pri sebe nič, čím by ich ohrozila,“ napísal jeden z užívateľov Facebooku.

„Chladnokrvne niekoho zabiť bez varovania, no to je hrozné,“ neskrývala zdesenie Veronika B. Rovnako reagoval aj Peter E. „Je to hrozné, nechápem, naozaj nechápem, prečo ju zastrelili, išlo to urobiť určite aj inak, keď už mali potrebu lúpiť … Úprimnú sústrasť rodine,“ napísal.

Smrť sympatickej pumpárky zasiahla aj trénera futbalovej Slávie Henricha Trpišovského. Kouč najlepšieho ligového celku zosnulej venoval pondelkové víťazstvo nad Opavou. „Trikrát týždenne som tam jazdil, poznal som ju. To víťazstvo chcem venovať jej. Pre mňa je úplne nepochopiteľné, že sa také veci dejú. Navyše pre pár korún. Je to katastrofa,“ povedal na tlačovej konferencii.

Banková lúpež v Bratislave, po neznámom lupičovi polícia pátra

Chladnokrvná poprava otriasla celým Českom. Najviac zasiahnutá je samozrejme rodina, ktorá počas jedného strašného momentu prišla o milujúci babičku, mamičku a manželku.

Dvojica maskovaných lupičov okolo pol tretej v pondelok ráno vtrhli na čerpaciu stanici pri Nelahozevsi a jeden z nich bez rozpakov zastrelil obsluhujúcu Janu Š. Pumpárka na mieste zraneniam podľahla.

Lúpež storočia: Expolicajt pôjde do väzenia na 20 rokov

V tomto prípade nejde hovoriť o ničom inom ako o poprave, vrah totiž žene najskôr nedal vôbec šancu. Policajti teraz pracujú aj s verziou, že jeden z páchateľov bola žena. Podľa trhavého štýlu chôdze navyše pôsobí, že bol alebo bola pod vplyvom drog.