Slovan nastúpil na svoj prvý zápas na tripe proti Kazachom z Barys Astana, ktorý už získali raz toľko bodov ako Slovan.

Prvá tretina začala pre Slovan výborne, keď sa do vedenia dostal už v druhej minúte z hokejky Nicka Eberta. Domáci stav vyrovnali o 40 sekúnd Dawesom, ktorý načal svoj hetrik a potvrdil svoje postavenie v tabuľke strelcov keď v 25 zápasoch dal 28 gólov. V desiatej minúte sa Slovan dostal opäť do vedenia po krásnej akcii tretieho útoku keď zakončoval Andrej Šťastný. Od 14 minúty nedohral Genoway pre zranenie tváre prvú tretinu. Výborne rozohraná tretina skončila pre hostí jednogólovým náskokom.

V druhej tretine si zahrali domáci až štyri presilovky. Zranený Genoway sa na začiatku tretinu na ľade objavil. V čase 23,36 má Slovan prvého vylúčeného hráča Sersena a po návrate Sersena na ľad je vylúčený ďalší hráč Slovana Ebert, túto presilovku už ukončili domáci vyrovnávajúcim gólom na 2:2. Vzápätí po vstrelenom góle sa dostali domáci do veľkej šance, z ktorej gól rozhodcovia neuznali. V 32 minúte je vylúčený ďalší hráč Slovana, je to už tretia presilovka domácich a na lavičku k Bačíkovi si prisadol Šťastný za vysokú palicu. Presilovku Slovanisti síce ustáli, ale nerozhodný stav už neudržali v poslednej minúte dala Astana svoj prvý vedúci gól.

HC Slovan verzus Barys Astana

Tretia tretina začala vylúčeniami hostí. Piatym vylúčeným hráčom Slovana bol Kašpar ku ktorému sa pridal šiesty Tomáš Voráček. Obidve presilovky domáci využívajú a upravujú stav na 5:2. Slovan tak vylúčeniami stráca zápas v ktorom dvakrát viedli v prvej tretine. Astana predviedla učebnicové presilovky kde ich zámorská formácia (Vey, Dawes (C), St. Pierre ) zo šiestich presiloviek využila tri. V druhej polovičke si hostia zahrali dve za sebou idúce presilovky, ktoré bez problémov Astana ubránila. V závere hry už Slovan rezignoval.
Pomer striel na bránku 32:37.

Slovan sa presunie do Ruska a v piatok bude hrať na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

Barys Astana – Slovan Bratislava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Dawes (St. Pierre), 27. Vey (Dietz), 40. Starčenko (Southorn), 44. Dawes (St. Pierre), 44. Dawes (Vey) – 3. Ebert (Colby Genoway), 10. A. Šťastný (Skalický, Ščerbatov)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo, 6373 divákov

Švédsky brankár Karlsson podržal Astanu

Astana: H. Karlsson – Dietz, Dallmann, Southorn, Semionov, Lipin, Polochov, Orechov, Savčenko – Vey, Dawes, St. Pierre – Starčenko, Žajlauov, Gurkov – Puškariov, Markelov, Ševčenko – Akoľzin, Lichotnikov, Sagadejev

Slovan: Mazanec – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, T. Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Z. Boychuk, L. Kašpar – Colby Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Marek Sloboda, J. Mikúš, Sádecký