Najznámejšia slovenská väzenkyňa ide na slobodu

1889

Vyzdvihnúť ju prišla mamička s dcérou v luxusnom BMW, a s ňou desiatky novinárov. Pred maďarskou väznicou, odkiaľ dnes po šiestich rokoch podmienečne prepustili Evu Varholíkovú-Rezešovú (41), bolo od rána rušno. Magnátova dcéra opustila brány väznice v pol desiatej ráno.

Varholíková-Rezešová skončila v kriminálu po tragickej nehode z 21. augusta 2012, kedy pod vplyvom alkoholu zabila na maďarskej diaľnici M3 štyroch ľudí. Vo vysokej rýchlosti narazila do vozidla značky Fiat Punto, ktoré vzplanulo a jeho pasažieri prakticky nemali šancu na záchranu. Traja zomreli na mieste, ďalšia žena podľahla zraneniam cestou do nemocnice. Súd za to poslal Slovenku do väzenia na deväť rokov, po odpykaní dvoch tretín trestu však uspela so žiadosťou o podmienečné prepustenie.

Spravodajský server Blikk uviedol, že Varholíková-Rezešová sa vo väzení správala príkladne, dodržiavala všetky prísne pravidlá a pri výkone trestu sa nedostala do konfliktu so žiadnou zo spoluväzenkýň. Zdokonalila sa v maďarskom jazyku a priebežne pracovala v krajčírskej dielni. Termín jej prepustenia bol stanovený na 28. augusta. Už od skorých ranných hodín sa na miesto schádzali novinári. Pred väznicou zaparkovalo aj luxusné BMW M5 s tmavými sklami. Tým prišla Rezešovej matka Eva s jej mladšou dcérou Ellou (10). Babička s vnučkou čakali pred bránami väznice 20 minút. Dovnútra ich však nepustili, tak si išli sadnúť späť do auta.

Rezešová opustila brány väznice o pol desiatej. Dedička vyšla von upravená a v slnečných okuliaroch, so sklonenou hlavou potom nasadla do luxusného BMW a z miesta v sprievode rodiny náhlivo odišla.

Tie najdôležitejšie roky tu nebola pri mne. Spovedá sa dcéra Evy Rezešovej tesne pred jej prepustením z väzenia

Prípad vyvolal na Slovensku a v Maďarsku veľkú pozornosť, pretože jej výstredný život často plnil predné stránky tamojšieho bulváru. Jej otec Alexander Rezeš, ktorý zomrel v roku 2002, bol známy ako podnikateľ, jeden z najbohatších ľudí v krajine a človek blízky niekdajšiemu premiérovi Vladimírovi Mečiarovi. V jeho vláde pôsobil od decembra 1994 do apríla 1997, na starosti mal ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií.

V Českej republike Rezeš v roku 1996 kúpil za 900 miliónov korún futbalovú Spartu. Z jeho plánov na vybudovanie európskeho veľkoklubu ale kvôli financiám zišlo, oddiel po troch rokoch predal.