Naučil hajlovať svojho psa. Polícia ho obvinila z trestného činu

1208

Muž zo Škótska čelí obvineniu z trestného činu za to, že naučil hajlovať svojho psa.

Krátke video zverejnené na internete zachytáva malého mopslíka, ktorý používa nacistický pozdrav pred obrazovkou prehrávajúci záznam prejavu Adolfa Hitlera.

Muž z Coatbridge v Severnom Lankashireu bol za zverejnenie videa zadržaný a teraz čelí obvineniu z trestného činu z nenávisti, oznámila škótska polícia. Video údajne znázorňuje psa sediaceho pred obrazovkou, v ktorej beží prejav Adolfa Hitler. Na to pes reaguje „hajlovaním“. Policajti oznámili, že potom čo bolo video zverejnené, spôsobilo ujmu a urazilo mnoho ľudí v miestnej komunite.

Hovorca škótskej polície tiež uviedol, že dvadsaťosem ročný muž bol zadržaný v súvislosti s uverejnením urážlivého materiálu na internete. Vec už bola predložená prokurátorovi.
„Zverejnenie urážlivého materiálu na internete či v iných médiách nebude tolerované a polícia je pripravená rýchlo zakročiť proti trestným činom motivovaným nenávisťou alebo spoločenskými predsudkami voči vyznaniu, určitému etniku, sexuálnej orientácie. Nie je tu miesto pre prejavy neznášanlivosti a polícia bude brať všetky oznámenia o incidentoch veľmi vážne,“ povedal vyšetrovateľ David Cockburn.