Nechutný lovec trofejí z bezpečnej vzdialenosti postrelil spiaceho leva. Kým zviera umieralo, prijímal gratulácie

1561

Skutočne nechutné video ukazuje bezcitného lovca, ktorý s doprovodom sprievodcu zastrelil spiaceho leva. Na svoj zásah bol muž možná pyšný, lenže jemu samotnému teraz „idú po krku“ ochrancovia zvierat. A nielen oni.

Naozaj nechutného činu sa dopustil lovec trofejí v Afrike. Za sprievodu svojho sprievodcu zastrelil spiaceho leva. Vypálil jednu strelu, ktorá zviera prebudila. Lev sa skrútil bolesťou. Než však šelma mohla zareagovať, strelec vypálil ešte druhú a tretiu ranu. Sprievodca, zrejme pôvodom z Juhoafrickej republiky, mu až potom povedal: „To stačí, viac už nie.“

Na videu nie je úplne zrozumiteľné lovcove meno. Kým zviera umieralo, začal sprievodca gratulovať strelcovi: „To je veľmi krásny lev, pane …“ Nie je isté, ako ho oslovil. Meno znie trochu ako Gone alebo Gooney. Sprievodca potom „lovca“ ešte poklepal po pleci a pokračoval: „Je to veľmi krásny lev.“

Zdieľané video na sociálnych sieťach vyvolalo veľa negatívnych reakcií. „Spiaci lev! Óóó, aký statočný muž!“ Napísal jeden z odporcov. „Aj keby bol hore, to úbohé zviera si nezaslúži zomrieť vôbec !!! Hnusný bastard!“ Vyjadril sa ďalší. „Toto nie je lov ani šport … to je vražda!“ Pridala sa ďalšia užívateľka.

Zvrhlá blondínka. Známa televízna moderátorka, masakruje zvieratá po desiatkach! Potom s nimi pózuje.

Africká nadácia pre ochranu zvierat African Wildlife Foundation vyhlasuje, že súčasná záľuba v trofejnými lovu môže spôsobiť, že levy vyhynú do roku 2050. Ochrancovia zvierat ale chcú rozvíriť vody a žiadajú, aby sa im ozval každý, kto muža pozná. S ováciami rozhodne počítať nemôže.

P.S. video stiahli