Nepripadám si sexy a nemám rada selfies fotky, hovorí Kim Basingerovou

1661

„Keď sa pozriete na túto generáciu selfies a selfies a selfies, vyzerá to trochu desivo. Rada sa pozerám na vychované dieťa, niekoho, kto sa snaží rast od základov. Neviem, čo sa stalo s touto generáciou,“ cituje herečku denník New York Post.

Selfies sú neformálne autoportréty, zhotovené väčšinou telefónom „z ruky“ či pred zrkadlom. Často sú tieto snímky určené pre publikovanie na sociálnych sieťach. Selfies sú obľúbené medzi celebritami, ktoré ich zdieľajú na Facebooku, Twitteri, Instagramu, Pinterestu a Snapchatu.

Basingerovou, ktorá začínala ako modelka a bola sex symbolom osemdesiatych rokov, si nemyslí, že by bola sexi.

„Som skôr rastafariánka, blázon,“ vyhlásila šesťdesiatročná herečka.

Pre dobytie Hollywoodu mala Basingerovou všetky fyzické predpoklady, tvár s jemnými črtami a zmyselnými perami, blond vlasy a pekne tvarované telo. Napriek tomu sa hviezdou svetového formátu stala až po tridsiatke.

Do najvyšších poschodí filmového sveta Basingerovou katapultovala postava Nevýbojnej krehkej Elizabeth v škandalóznym erotickom snímke 9 a 1 / 2 týždňa z roku 1986. V roku 1998 získala Oscara za svoj výkon vo vedľajšej úlohe exkluzívnej prostitútky Lynn Brackenové v policajnom retrosnímke LA – Prísne tajné.