Neuveriteľná dráma, Slovan prehral v Novosibirsku až po 16 nájazde

1274

Janus si prvýkrát v sezóne 2014/2015 udržal čisté konto, keď zneškodnil 27 striel súpera.

V prvej tretine boli domáci aktívnejším tímom, najmä na začiatku dvadsaťminútovky, no spoľahlivého Janusa neprekonali. Zo strany Slovana robila Sibiru najväčšie problémy Tičarova formácia, no belasí doplácali na zbytočné prihrávky, nahadzovanie puku a hru bez nápadu pri mantineli. Pomer striel 5:6.

Druhá tretina priniesla rýchlejší hokej, viac šancí, závarov pred brankármi, ale diváci gól stále nevideli. Matikainenových zverencov podržal niekoľkokrát Jaroslav Janus a bližšie ku gólu mali hostia, keď Netík prekonal Koskinena v bránke domácich, jeho puk však skončil na pravej žrdi. Pomer striel 8:10.

V tretej tretine boli aktívnejší opäť domáci, ich tri vyložené šance Koskinen vygumoval. Úvodný gól zápasu nepadol ani v predĺžení, v ktorom mali dve príležitosti Bratislavčania Baranka a Vondrka a tak o zisku dvoch bodov pre domácich rozhodla v nájazdoch až ôsma séria, v ktorej neuspel Tomáš Netík a druhý bod domácim zabezpečil Jonas Enlund.

Slovanisti majú 33 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 8. miesto. Najbližšie hrajú v piatok 7. novembra o 14.00 h SEČ v Astane proti Barysu.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Dnes to bol veľmi náročný zápas. Osobne som poznal silu Novosibirska ešte zo svojho pôsobenia v Omsku. Sibir má veľmi dobrý tím, predvádza fyzický hokej, plný korčuľovania. S kvalitným súperom sme držali krok, hrali veľmi zodpovedne v obrane a dodržiavali obranný systém. Domáci mali síce o niečo viac šancí, dokázali sme si však udržať čisté konto. Mrzieť nás môžu naše nevyužité príležitosti. V napínavých nájazdoch sa rozhodlo napokon až v ôsmej sérii.“

Novosibirsk – Slovan 1:0 po nájazdoch

Rozhodujúci nájazd premenil Enlund, vylúčení 1:5, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Čerenkov, Rogačiov – Golovľov, Šichanov, 5486 divákov

Sibir: Koskinen – Alexejev, Belov, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev – Šumakov, Koskiranta, Enlund – Monja, Bobrov, Kopejkin – Jemifenko, Gubin, Sannikov – Šalunov, Vorošilo, Butuzov
Slovan: Janus – Foster, Sigalet, Baranka, Sersen, Mihálik, Štajnoch – Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek – Šťastný, Bližňák, White

Enlund dal – 5:4.
Netík nedal – 4:4
Monja nedal – 4:4
Tičar nedal – 4:4
Kopejkin nedal – 4:4
Vondrka nedal – 4:4