Obľúbenú komičku († 22) znásilnil a zavraždil dvadsaťročný násilník tesne po vystúpení

320

Možno aj celý život vo väzení by mal podľa výroku austrálskeho súdu stráviť 20-ročný James Todd za znásilnenie a brutálnu vraždu nádejnej komičky Eurydice Dixonovej. Za svoj skutok, ktorý sudca opísal ako čisté zlo, si musí odsedieť minimálne 35 rokov.

Vrah mladé austrálskej komičky Eurydice Dixonovej bol odsúdený na doživotné väzenie. Informoval o tom spravodajský web BBC. Telo dvadsaťdvaročnej ženy bolo nájdené na futbalovom ihrisku v Melbourne vlani v júni len niekoľko hodín potom, čo vystúpila v jednom z barov. Ku znásilnenia a vražde, ktorá vyvolala šok a pobúrenie po celej Austrálii, sa priznal Jaymes Todd (20).

Znásilnená Saša († 15) pred smrťou trikrát volala na tiesňovú linku. Šéf polície namiesto pomoci žiadal inštrukcie od miestneho mafiánskeho bossa

Sudca dnes opísal čin ako urobené zlo. Todd svoju obeť sledoval viac ako hodinu, než ju napadol v parku v centre Melbourn. Dixonová sa vracala z neskorého vystúpenia, keď ju Todd zbadal na stanici a začal ju sledovať. Už rok pred vraždou sa podľa súdu páchateľ zaujímal o násilná sexuálnej prepadnutia a vraždy. Todd sa po vražde polícii sám prihlásil a bol obvinený. Podľa polície sa vrah s obeťou nepoznali.

Vražda mladej Miriam v Thajsku! Vrah dievča znásilnil a rozdrvil jej tehlou tvár.

Hoci sa ešte príliš nepreslávila, podľa mnohých bola Dixonová nádejnou komičkou na začiatku svojej kariéry. Jej vražda zaplavila sociálne siete prejavy sústrasti a opäť otvorila diskusiu o násilí na ženách v Austrálii. Podľa vládnych štatistík sa až pätina austrálskych žien starších ako 15 rokov a jeden z dvadsiatich mužov stali terčom sexuálneho násilia. Todd bude môcť požiadať o podmienečné prepustenie za 35 rokov.