Bol to veľký dobrodruh a uznávaný speleológ aj potápač. Daniel Hutňan (†60) toho zažil veľa. Nakoniec zomrel pri tom, čo miloval. Smrť ho zastihla pri potápaní na chorvátskom ostrove Pag.

O smrti speleopotápača informovala Česká speleologická spoločnosť na svojich stránkach. „V piatok 26. júna 2020 vo večerných hodinách nás navždy opustil náš kolega, kamarát, vynikajúce potápač a skvelý chlap Daniel Hutňan. Osudným sa mu stal ponor na chorvátskom ostrove Pag,“ uviedla.

 Na ostrove prevádzkoval  potápačské kurzy 

Daniel na tomto ostrove pravidelne prevádzkoval potápačské kurzy. Dlhé roky predtým bolo meno Hutňan späté s vysokoškolským prostredím. V Prešove vyštudoval pedagogickú fakultu a 10 rokov na nej pôsobil ako učiteľ. V čase nežnej revolúcie ako odborný asistent podporil štrajkujúcich študentov, uviedol web Korzár.

Podľa neho sa Hutňan venoval geografii, pričom sa špecializoval na jaskyne. Ako speleológ a speleopotápač objavil mnohé jaskynné priestory nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v zahraničí. Svoje najvýznamnejšie objavy urobil v Mexiku a na Sardínii.

Potápač stroskotal. V ukrutných bolestiach strávil bez vody a jedla štyri dni na mori

 Medaila za  zásluhy 

Na mexickom polostrove Yucatán išlo dokonca o nájdenie štvrtej najväčšej zaplavenej jaskyne na svete. Za svoju prácu dostal mnoho ocenení. V roku 2013 mu Česká speleologická spoločnosť udelila medailu za zásluhy.

U Baleár zmizla slávna potápačka, čo vedela zadržať dych na deväť minút

Trinásťročný potápač našiel pod vodou autovrak s mŕtvolou, ktorú hľadala polícia 27 rokov