Trinásťročný potápač našiel pod vodou autovrak s mŕtvolou, ktorú hľadala polícia 27 rokov

1317

Niektorými prípadmi zmiznutia ľudí sa policajti zaoberajú dlhé roky a nakoniec sa im ich rovnako nepodarí vyriešiť. To isté sa takmer stalo aj v prípade 69 ročnej Janet Farrisovej z kanadského Vancouveru, ktorá sa vyparila bez stopy pred 27 rokmi. Zlom nastal až teraz vďaka 13ročnému potápačovi Maxovi. Mladý dobrodruh mŕtvu ženu našiel sedieť v jej aute na dne jazera.

Vyšetrovatelia kanadskej jazdnej polície si vďaka 13ročnému investigativcovi Maxovi Werenkovi mohli ako úspešne vyriešený odškrtnúť prípad, ktorý pred dlhou dobou uložili k ľadu.

 Náhoda vyriešila prípad  nezvestnej 

Janet Farrisová z Vancouveru v roku 1992 znenazdajky bez stopy zmizla aj so svojím autom. Policajti si s prípadom lámali hlavu, vypočúvali svedkov, nakoniec však prípad odložili.
Max Werenka svoj nález urobil len náhodou. Koncom augusta bol pri jazere Griffin pri rodnom mestečku Revelstoke, keď si všimol, že pod vodnou hladinou je nejaký veľký predmet. Po bližšom ohliadka zistil, že je to potopené auto! Max sa k vraku ponoril so svojou kamerou, aby auto natočil. Potom zalarmoval políciu.

USA: Väzňa v Texase oslobodili po testoch DNA , za mrežami strávil 30 rokov

Po niekoľkých dňoch na miesto dorazili profesionálni policajní potápači. Chlapec s dobrodružnou povahou skúseným profesionálom pri akcii pomáhal a ukázal im miesto, kde sa vozidlo nachádza. Policajti zistili, že je v aute mŕtvola jeho majiteľky, istej Janet Farrisovej. Seniorka sa stratila v roku 1992 cestou na svadbu vo vedľajšej provincii Alberta.

Lovec lacných leteniek: Za stovku na Havaji, šesť hodín som strávil v Japonsku

Policajti predpokladajú, že sa Janet do vody dostala nešťastnou náhodou, keď napríklad uhýbala nejakému zvieraťu na ceste. Cudzie zavinenie smrti dôchodkyne vyšetrovatelia vylúčili.

Prestrelenú grafiku od Warhola zo zbierky Dennisa Hoppera predali za 302.500 USD