„Fotky sme začali robiť, keď mu bolo päť. Chcel som, aby sme mali niečo spoločné, a taky to bol pokus, ako si navzájom lepšie porozumieť. Krátko po začiatku tohto projektu bol Elijahovi diagnostikovaný autizmus,“ objasňuje Archibald.

Vďaka určeniu diagnózy bol muž schopný svojho syna lepšie chápať. Mentálna porucha je pre neho ale stále opradené tajomstvo. Fotografie sú podľa jeho slov akýmsi emocionálnym mostom, vďaka ktorému sa k Elijahovi môže dostať bližšie.

„Fotografia mi nedali žiadne skutočné odpovede. Uprostred toho všetkého sme ale vybudovali most, ktorý nás spojil. Teraz už žiadne ďalšie fotky robiť nepotrebujem.“

Projekt pomenoval Echolilia podľa termínu echolálie, jednej z typických vlastností autistov, pri ktorej opakujú stále rovnaké frázy či slová, ktoré začuli u iných ľudí.

projekt-echolilia-autism-12 projekt-echolilia-autism-13 projekt-echolilia-autism-14 projekt-echolilia-autism-15 projekt-echolilia-autism-01 projekt-echolilia-autism-18 projekt-echolilia-autism-02 projekt-echolilia-autism-03 projekt-echolilia-autism-04 projekt-echolilia-autism-05 projekt-echolilia-autism-06 projekt-echolilia-autism-07 projekt-echolilia-autism-08 projekt-echolilia-autism-09 projekt-echolilia-autism-10 projekt-echolilia-autism-11projekt-echolilia-autism-16