Orol skolil tigra

2065

HC Slovan porazil Amur Chabarovsk pred vypredanou halou . „Bavili sa všetci – my na ľade, aj ľudia v hľadisku,“ vravel obranca Slovana Michal Sersen.

Slovanisti pred vypredanou halou predviedli vynikajúci zápas, v ktorom pokorili súpera z ďalekého Chabarovska 5:2. Diváci odchádzali nadmieru spokojný. Slovanisti po jednom dni oddych očakávajú v pondelok a utorok dva ťažké zápasy s mužstvami bojujúcimi o play-off vo Východnej konferencii. V pondelok proti legionárom z čínského Kchun-lunu a v utorok proti Vladivostoku. Ďalších päť zápasov odohrá na klziskách súperov, pred domácimi divákmi si zahrajú až pred Vianocami.

Prvú tretinu Slovan začal opäť vo veľkom štýle. V tretej minúte si vypýtal prvú presilovku, ktorú si predĺžil o jednu minútku hrou power-play. Gól z nej síce ešte nepadol. Po jej uplynutí sa predviedol v nebezpečnej akcii tretí útok hostí čo zaváňalo gólom. Podobne sa predviedli vzápätí aj prvý a druhý útok domácich, ktorý zakončil akciu s gólom Boychuk za asistencie druhého útoku. V 13 min mali domáci za sebou vylúčených dvoch hráčov. I napriek tomu, že sa hostia usadili na skoro 5 min. pred Štěpánkom do druhej tretiny išiel s čistým kontom.
Pomer striel na bránku 12/13

Strelec prvého gólu Zach Boychuk

Druhú tretinu začal Slovan s presilovou hrou, čo zostalo bez zmeny skóre. Naopak vylúčenie Patrika Bačíka potrestali Tigre vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Z čoho sa tešili len 16 sekúnd, Sersen dostal Slovan opäť do vedenia 2:1 s prihrávky Kašpara. Tento gól bol v zápase zlomový, dostal Slovan znova na koňa. Následné dve presilovky v rade domáci nezužitkovali. V 34. min zvýšil náskok „belasých“ po protiútoku a prihrávke od Michala Řepíka, Lukáš Kašpar na 3:1. Ku koncu tretiny si zahrali hostia dve presilovky z čoho jednu 1,25 min o dvoch hráčov. Stav ale ostal nezmenený.
Pomer striel na bránku v tretine 14/12

Aj do tretej tretiny orol vletel na tigra od prvých sekúnd. V peknej akcii sa predviedol Scherbatov keď svoju vyrazenú strelu brankárom od modrej ešte sám stihol dorážať. Domáci hráči si následne vypýtali dve presilovky, ktoré učebnicovo zužitkovali na strelenie dvoch gólov. Na 4:1 upravil Colby Genoway sa asistencie Zacha Boychuka a Miša Sersena a na 5:1 upravil Zach Boychuk sa asistencie Miša Sersena Nicka Eberta. Po zinkasovanom piatom góle hostia vymenili brankára, ten si už udržal čisté konto. V závere tretiny hrali hostia dve presilovky z ktorých druhú využili už len na kozmetickú úpravu 5:2
Pomer striel na bránku v tretine 18/10

HC Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 8. Z. Boychuk (Ebert, Colby Genoway), 28. Sersen (Kašpar), 34. Kašpar (Řepík, Viedenský), 45.Colby Genoway (Z. Boychuk, Sersen), 46. Z. Boychuk (Sersen, Ebert) – 28. Byvaľcev (Kolář), 58. Frolov (Chabarov, Potechin)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Ovčinnikov – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 10055 divákov

Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, Černý – Řepík, Viedenský, Kašpar – Colby Genoway, Z. Boychuk, Réway – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Buchtele, Sádecký, T. Hrnka

Amur Chabarovsk: Metsola (46. Alikin) – Jan Kolář, Averin, Jordán, Kuzmin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Zohorna – Litovčenko, Rasskazov, Potechin – Gorškov, Viačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin – Frolov, Klopov, Picard – Zaseda

O zápase po zápase

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Kľúčový moment bol za stavu 1:1, keď sme dali druhý gól, čo nám dodalo potrebnú energiu a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Po stretnutí s Viťazom sme chceli triumfovať a napraviť si chuť. Réway má male zranenie, viac budeme vedieť zajtra.“

Andrej Martemianov (tréner Chabarovska): „Gratulujem Slovanu k triumfu. Súper bol drzejší a silnejší, čo sa odrazilo i na našej hre. Sme z neúspechu smutní, ale budeme bojovať ďalej.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Hrali sme koncentrovane celý zápas a to bol základ nášho víťazstva. Chceme, aby ľudia, ktorí prídu na hokej, sa bavili a myslím si, že dnes sa bavil každý jeden – my na ľade aj ľudia v hľadisku.“

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): „Hrali sme dobre, konečne sme dali nejaké góly. V tretej tretine sme hrali svoj hokej, škoda vylúčení v závere. Bol to super zápas a je tešíme sa, že máme body. Po fyzickej stránke bolo najťažšie, keď sme hrali v oslabení troch proti piatim.“

Patrik Bačik (obranca Slovana): „Tréner nás pred zápasom na porade nabádal k tomu, aby sme hrali jednoducho. Myslím si, že sa nám to podarilo splniť. Veľmi nám pomohlo aj publikum, ktoré nás neustále hnalo dopredu.“