Osemnásťročný mladík zabil muža jedinou ranou päsťou! Muž padol mŕtvy k zemi…

1463

Stačila jedna dobre mierená rana do hlavy a žiak učilišťa Martin B. (18) zabil Jozefa P. († 50). Všetko sa odohralo v noci na utorok v třineckej pivárni.

Mladíka polícia obvinila z ublíženia na zdraví a výtržníctva. Hrozí mu až desať rokov väzenia, doplnila hovorkyňa.

Dodala, že všetko odštartoval konflikt medzi obvineným a ďalším mužom, starším o 40 rokov. K prvej roztržke došlo už v pondelok večer okolo 21:00 v jednej z třineckých reštaurácií. Po polnoci, teda už 10. apríla, sa muži stretli pred inou reštaurácií v Třinci. Slovné rozpory gradovali a prerástli vo fyzický atak.

„Tomu sa snažil zabrániť päťdesiatročný poškodený. Podozrivý mladík ho podľa našich informácií udrel päsťou do hlavy. Poškodený po údere spadol na chodník, udrel sa do hlavy a spôsobeným zraneniam na mieste podľahol,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že obvinený z miesta odišiel a o zdravotný stav napadnutého sa nestaral. Policajti ho zadržali neskôr.

Martin sa najprv pohádal s úplne iným mužom (58) v pivárni na námestí Slobody. Keď zavreli, prešli obaja do pivárni v Lyžbici, a tu došlo k potýčke. Do sporu mal vstúpiť Josef, ale než stačil čokoľvek urobiť, dostal ranu, spadol na zem a zomrel.

Mladíka vzal súd do väzby. „Situácia na mieste činu bola neprehľadná. Preto aj jedným z dôvodov väzby je, že by obvinený mohol ovplyvňovať svedkov,“ uviedol žalobca. Za ublíženie na zdraví a výtržníctvo mu hrozí až desať rokov väzenia.