Príbeh vraha: Osud býva ozaj nevyspytateľný…

1370
Franz Fuchs

48-ročný Fuchs, rozsievač listových zásielok s výbušninou, sa stal jej obeťou. Pri výrobe bomby mu nálož odtrhla obe ruky.

„Je to zaslúžený trest,“ mienia mnohí Rakúšania. Trest za to, čo pravdepodobne spôsobil iným. Napríklad Helmutovi Zilkovi, bývalému starostovi Viedne – bombová zásielka mu dokaličila ľavú ruku. Sú indície, že pochádzala od tohto muža.

Helmut Zilk, bývalému starostovi Viedne

Séria útokov:
štyri úmrtia, 15 ľudí bolo zranených.

A čo Arabela Kiesbauerová, televízna moderátorka, ktorá rovnako obdržala pekelnú zásielku? A Klagenfurtský policajt Theo Keiz, ktorý prišiel v auguste 1994 o obe ruky? A ďalší dvaja ťažko zranení policajti? Pri výbuchu nastraženej trhaviny prišli vo februári 1995 o život štyria Rómovia…

Neskôr Franza Fuchsa dopravili do Krajinskej nemocnice v Grazi. Tu mu ošetrovali kýpte, ktoré dali lekárom zabrať kvôli komplikáciám s nervovými rozvodmi. Potom dostal Fuchs protézy v cene 70-80 tisíc mariek.

„Potreboval som ich kvôli starostlivosti o svoje telo,“ nechal sa počuť. Po nekonečných za a proti vniesol do tohto počinu svetlo sám minister spravodlivosti, keď prehlásil, že Fuchs bude musieť všetko uhradiť.

Páchateľ bol členom tajnej oslobodeneckej armády, organizácie s veľmi pochybnými cieľmi.

Dňa 26. februára 2000 spáchal samovraždu vo svojej cele vo väznici Graz-Karlau.

F. FUCHS 123 3299