O pravdivosti príslovia, že cesta do pekiel je dláždená dobrými úmyslami, sa presvedčili dokumentaristi z britskej televízie BBC. Tvorcovia seriálu Inside Story totiž objavili muža, ktorý údajne stratil pamäť, a ochotne sa ponúkli, že mu pomôžu nájsť rodinu. To sa skutočne podarilo, ale muž namiesto prejavu šťastia zavraždil obe svoje malé deti.

Na Ereza Tivoniho upozornili televíznu stanicu policajti, keď uviedli, že sa u nich prihlásil muž s tým, že stratil pamäť a nevie, kde sa nachádza jeho rodina. Televízny štáb mu ihneď ponúkol pomoc a natočil s ním rozhovor pod názvom ,Muž, ktorý stratil pamäť ‘.

Televízia BBC nechtiac zavinila zločin

Nakoniec sa ľuďom z BBC skutočne podarilo nájsť Tivoniho manželku Etti /29/, ktorá žila s dvoma deťmi, štvorročným Jeffreyom a ročným Avitalom. Vyšlo najavo, že svojho muža úmyselne opustila, pretože ju surovo týral.

Šesť dní filmovala BBC stretnutie Tivoniových a nakoniec vybojovala pre Ereza právo na to, aby svoje deti mohol navštevovať. Potom pracovníci BBC spokojne odišli. Tivoni zostal a navštevoval deti na úrade sociálnej starostlivosti. Raz ho s nimi úradník nechal o samote celú hodinu.

Erez posadil obidve deti do rohu, z vrecka vytiahol plastikovú fľašu s benzínom, deti polial a zapálil. Obidve zomreli za strašného utrpenia. Matka Etti počula ich výkriky, ale bolo už neskoro. Manžel sa jej vysmial: „Jasne som ti povedal, že ak ma opustíš, zabijem teba i deti.“

Priatelia manželky obviňujú teraz Ereza Tivoniho z úkladnej vraždy po predstieranej strate pamäti. BBC sa vyhovára a oháňa posudkom od lekára, ktorý potvrdil diagnózu o strate pamäti.
Úbohej matke to však upálené deti nevráti…

-ko-